لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۶

فناوری جدید بریتانیا برای شناسایی مطالب افراطگرایانه در شبکه‌های اجتماعی


امبر راد وزیر کشور بریتانیا - آرشیو
امبر راد وزیر کشور بریتانیا - آرشیو

دولت بریتانیا روز سه شنبه از طراحی یک فناوری نرم‌افزاری جدید برای شناسایی و حذف محتوای افراطگرایانه در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی رونمایی کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، طراح این نرم‌افزار «اِی‌اس‌آی دیتا ساینس» (ASI Data Science)، که بودجه آن را دولت بریتانیا تامین می‌کند، معرفی شده است.

وزیر کشور بریتانیا این خبر را پیش از نشست این هفته با مدیران شرکت‌های فناوری در «سیلیکون ولی»، که وزیر امنیت داخلی آمریکا نیز در آن حضور دارد، اعلام کرد.

امبر راد در نشستی در لندن گفت «امیدوارم فناوری جدیدی که وزارت کشور بریتانیا تولید کرده است بتواند به دیگران نیز کمک کند تا سریع‌تر و بیشتر به پیش بروند.»

این در حالی است که اخیراً فشارها بر شرکت‌های عمده، مانند فیسبوک، توئیتر، یوتیوب و گوگل، برای جلوگیری از انتشار یا حذف پست‌های افراطی افزایش یافته است.

این شرکت‌ها هرچند اقداماتی را در این راستا آغاز کرده‌اند، اما کارشناسان می‌گویند هنوز یک فناوری کارآمد برای شناسایی و حذف پست‌های خطرناک در دسترس نیست.

برخی کارشناسان نیز معتقدند که حتی اگر چنین فناوری تولید و به کار گرفته شود، باز هم امکان حذف همه مطالب افراطیون و نفرت پراکنی آنها وجود نخواهد داشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG