لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۰

بریتانیا یک نفر را به عنوان «وزیر تنهایی» برگزید؛ تلاش برای مبارزه با تنهایی


مرد مسنی که در یک ایستگاه اتوبوس در لندن تنها نشسته است. صد ها هزار نفر در بریتانیا دچار تنهایی مزمن هستند که اکثر آنها را افراد مسن تشکیل می دهند.
مرد مسنی که در یک ایستگاه اتوبوس در لندن تنها نشسته است. صد ها هزار نفر در بریتانیا دچار تنهایی مزمن هستند که اکثر آنها را افراد مسن تشکیل می دهند.

بریتانیا یک «وزیر تنهایی» برگزیده تا با انزوای اجتماعی که از هر ده نفر بریتانیایی، یک نفر آن را تجربه می کند، مبارزه کند.

«تریسی کرائوچ» وزیر ورزش بریتانیا، این شغل را به مقام وزارت خود افزوده تا بطور نمادین، فعالیت «هلن جو کاکس» سیاستمدار فقید را پیش ببرد.

خانم جو کاکس یک سیاستمدار اهل بریتانیا از حزب کارگر و عضو پارلمان «حوزهٔ پارلمانی بتلی و اسپن» در ژوئن ۲۰۱۶، او در برستال واقع در یورکشایر غربی، مورد حمله با چاقو و تیراندازی قرار گرفت و درگذشت. از جمله کارهایی که خانم کاکس انجام داد دنبال کردن موضوع «کمیسیون تنهایی» بود.

اما چرا مسئله «تنهایی» در بریتانیا اهمیت دارد. به گفته صلیب سرخ بریتانیا، بیش از ۹ میلیون نفر از مردم بریتانیا، از کل جمعیت ۶۵,۶ میلیونی، خود را اغلب یا همیشه تنها توصیف می کنند.

«ترزا می» نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه گفت: «برای تعداد زیاد از حدی از مردم، تنهایی واقعیت تلخ زندگی مدرن است.»

او در ادامه صحبت هایش گفت: «من می خواهم با این چالش در جامعه رو در رو شوم و همه ما باید قدم برداشته و به تنهایی افراد کهنسال که از آن رنج می برند، توجه نشان دهیم، به تنهایی افرادی که عزیزانشان را از دست دادند، افرادی که کسی را ندارند که با او حرف بزنند و افکار و تجربیاتشان را با او سهیم شوند.»

آمار دولت نشان می دهد که بیشتر شهروندان بالای ۷۵ سال بریتانیا تنها زندگی می کنند، و برای حدود ۲۰۰ هزار نفر از افراد کهنسال، پیش آمده که بیش از یک ماه با دوست و اقوام خود صحبت نکرده اند.

خانم کرائوچ به بی بی سی گفت: «ما از تأثیر تنهایی و انزوای اجتماعی نه تنها بر سلامت روحی و فیزیکی مردم، بلکه بر جنبه های دیگر جامعه مطلع هستیم. و می خواهیم از پس این چالش بر بیاییم.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG