لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۸

تخلیه چند برج مسکونی در لندن


ترزا می، نخست وزير بريتانيا در واکنش به آتش سوزی اخير در برج گرنفل در شمال لندن و تخليه چند برج ديگر در لندن به دلیل رعایت نشدن مسائل ایمنی، قول داد دولت تمامی توان خود را برای کمک به ساکنان اين ساختمان‌ها به کار بگيرد.

در پی آتش سوزی اخير در برج گرنفل در محله کمدن شمال لندن، شورای شهر این بخش از لندن پس از دريافت نتيجۀ بازرسی‌های ايمنی تصميم گرفت چالکوت، پنجمين برج بلند شهر را هم تخليه کند.

افزايش اين نگرانی‌ها در افکار عمومی بريتانيا، ترزا می، نخست وزير بريتانيا را بر آن داشت تا در اين زمينه واکنش نشان دهد.

او گفت: «پس از آتش سوزی مهيب برج گرنفل ما از مقام‌های محلی خواستيم از مصالحی که در ساخت برج هايشان به کار رفته نمونه‌برداری و آزمايش کنند. معلوم شد که خيلی از آنها در مقابل آتش سوزی مصون نيستند به همين دليل دست به اين اقدام زديم. دولت و مقام‌های محلی سعی دارند مطمئن شوند که همه برج‌ها بازرسی شوند.»

شورای شهر کمدن در حالی تصمیم به تخلیه برج مسکونی چالکوت گرفت که بازرسی‌های ایمنی پرده از مشکلات زیادی در این ساختمان برداشته است.

جمعه شب صدها تن از ساکنان برج چالکوت به دلیل مشکلات ايمنی امنیتی از ساختمان بیرون برده شدند.

خانم می در اين زمينه افزود: «دولت با مسئولان شورای شهر کمدن بايد صحبت کند تا ببيند چند وقت طول می کشد تا مشکلات ايمنی رفع شود و چه موقع ساکنان آن می‌توانند به خانه‌هايشان برگردند.»

چهار برج دیگر در شهر لندن هم قبلا به دلیل مسائل امنیتی تخلیه شده بودند. مسئول شورای شهر کمدن اعلام کرده ساکنان این برجها که بیش از ۸۰۰ خانوار هستند در زمان تخلیه به شدت مضطرب و پريشان بودند.

آتش سوزی در برج ۲۴ طبقه مسکونی گرنفل در شمال پایتخت بریتانیا که ۱۰ روز پیش رخ داد و مهار آن ساعت‌ها به طول انجامید، ۷۹ کشته به جای گذاشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG