لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۰

وزیر امور خارجه بریتانیا اتحاد با اسد را رد کرد


وزیر امور خارجه بریتانیا پیشنهادهای اتحاد با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه را در نبرد با پیکارجویان دولت اسلامی رد کرده است.

به گزارش روزنامه گاردین، فیلیپ هاموند روز جمعه در مصاحبه ای با سرویس جهانی بی بی سی گفت این عقیده، که مالکوم ریفکین ، وزیر محافظه کار سابق امور خارجه مطرح کرده است، برای دولت جالب نیست، و «عملی، معقول یا مفید نخواهد بود.»

ریفکین به بی بی سی گفته بود مهم است غرب واقع بین باشد. هر چند آمریکا و بریتانیا تابستان گذشته به حملات هوایی به رژیم اسد نزدیک شدند، اما ممکن است موردی برای همکاری با او جهت مسلم ساختن شکست دولت اسلامی وجود داشته باشد.

هاموند تاکید کرد دولت به نبرد با دولت اسلامی بعنوان بخشی از یک ائتلاف بین المللی متعهد است و این رویکرد عمل در جبهه های امنیتی، سیاسی و انسانی را در بر می گیرد.

او یاد آور شد بریتانیا سرباز به عراق نخواهد فرستاد و گفت این جنگی است که باید عراقی ها به آن بپردازند. با این حال یادآور شد بریتانیا حمایت لجیستیکی، تجهیزاتی ، تسلیحاتی، اطلاعاتی و آموزشی برای آنها فراهم خواهد آورد.

هاموند همچنین گفت دولت بریتانیا درخواست های ارسال اسلحه برای رزمندگان پیشمرگه کرد عراق، دولت عراق و اوپوزیسیون معتدل سوریه را بررسی خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG