لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۸

وزارت خارجه بریتانیا به اتباع این کشور درباره سفر به ایران هشدار داد


وزارت خارجه بریتاینا به افراد با تابعیت دو گانه ایرانی-بریتانیایی هشدار داد جز در موارد ضروری از سفر به ایران خودداری کنند.

وب‌سایت وزارت خارجه بریتانیا امروز جمعه ۲۳ فروردین ماه شرایط سفر به ایران را برای اتباع خود به روز‌رسانی کرد. براساس این دستورالعمل، از افراد با تابعیت دوگانه ایرانی-بریتانیایی خواسته شده جز در موارد ضروری از سفر به ایران خودداری کنند.


علاوه بر این از شهروندان بریتانیایی که قصد سفر به ایران دارند، خواسته شده به استان سیستان بلوچستان، فاصله ۱۰۰ کیلومتری مرز ایران و افغانستان و فاصله ده کیلومتری مرز ایران و عراق سفر نکنند.

این برای دومین بار در یک سال گذشته است که بریتانیا چنین هشداری به شهروندان خود می‌دهد. این وزارت‌خانه تابستان سال گذشته هم هشدار مشابهی برای شهروندان دوتابعیتی صادر کرده بود.

طی سال‌های اخیر چندین ایرانی-بریتانیایی پس از سفر به ایران بازداشت شده‌اند. از آن جمله می‌توان به افرادی چون محمدرضا هاشمی نبی، کمال فروغی و ارس امیری اشاره کرد.

مشهورترین زندانی دوتابعیتی بریتانیایی-ایرانی در ایران، نازنین زاغری است. زاغری سال ۱۳۹۵ و هنگام خروج از ایران بازداشت و از سوی دادگاه به پنج سال زندان محکوم شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG