لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۸

تظاهرات در لندن در اعتراض به نحوه واکنش دولت به حادثه آتش سوزی


تعلل دولت بریتانیا در رسیدگی و کمک به خانواده های قربانیان آتش سوزی هفته گذشته در یک برج مسکونی لندن به موجی از اعتراضات و خشم عمومی دامن زده است.

بیش از هزار نفر در اعتراض به واکنش خونسردانه ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، به آتش سوزی مرگبار هفته گذشته در برج گرنفل لندن که دستکم ۵۸ کشته بر جا گذاشته، در مقابل دفتر نخست وزیری در شهر لندن تجمع کردند.

فعالانی که تجمع های اعتراضی را سازماندهی کرده اند می گویند خانم ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، باید به خاطر واکنش خود به این واقعه مرگبار شرمنده باشد و از مقامش استعفا دهد.

این تجمع ابتدا در اعتراض به تشکیل دولت ائتلافی بین حزب محافظه کار و یکی از احزاب ایرلند شمالی موسوم به حزب اتحادگرایان دموکراتیک برنامه ریزی شده بود، اما سپس به تجمعی اعتراضی علیه شیوه برخورد خانم می با آتش سوزی مرگبار لندن تبدیل شد.

دولت ترزا می در تلاش برای فرو نشاندن خشم عمومی با هیاتی از خانواده های قربانیان این آتشسوزی دیدار کرد و وعده داد از آنها و آسیب دیدگان حمایت کند.

در همین حال صدها نفر نیز در اعتراض به شهردار لندن به ساختمان شهرداری هجوم بردند و خواستار استعفای شهردار شدند چراکه به گفته ساکنان ساختمان مسکونی گرنفل، این سازه از استانداردهای ایمنی برخوردار نبوده و مقام های رسمی نیز در ارائه اطلاعات کافی درباره قربانیان و بازماندگان کوتاهی کرده اند.

آتش‌سوزی در برج مسکونی گرنفل در لندن بامداد چهارشنبه ۲۴ خرداد روی داد. بنا به آخرین گزارش ها در این حادثه دستکم ۵۸ نفر کشته و حدود ۸۰ نفر نیز مجروح شده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG