لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۷

دادگاه عالی لندن رأی به عدم استرداد هکر مظنون بریتانیایی به آمریکا داد


لاری لاو، هکر ۳۲ ساله اهل سافولک بریتانیا، در اکتبر ۲۰۱۳ به ظن دست داشتن در هک شبکه های کامپیوتری ایالات متحده بازداشت شد.
لاری لاو، هکر ۳۲ ساله اهل سافولک بریتانیا، در اکتبر ۲۰۱۳ به ظن دست داشتن در هک شبکه های کامپیوتری ایالات متحده بازداشت شد.

دادگاهی در بریتانیا روز دوشنبه حکم عدم استرداد یک هکر بازداشت شده در آن کشور به ایالات متحده را صادر کرد که از سوی واشنگتن با اتهام‌های مختلفی روبروست.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دادگاه عالی لندن در حالی به تحویل ندادن «لاری لاو» به آمریکا رأی داد که گفت وی با این حال ممکن است در بریتانیا محاکمه شود.

این هکر ۳۲ ساله مبتلا به نوعی اختلال رشد عصبی یا سندروم آسپرگر است و وکیلش می‌گوید تحویل او به آمریکا برای محاکمه «غیرعادلانه و ظالمانه» خواهد بود.

مقام‌های آمریکا لاری لاو را متهم کرده‌اند در فاصله اکتبر ۲۰۱۲ تا اکتبر ۲۰۱۳ به رایانه‌های آژانس‌های دولتی ایالات متحده حمله و اطلاعات آنها را سرقت کرده است.

این هکر اهل سافولک بریتانیا در اکتبر ۲۰۱۳ به ظن دست داشتن در هک شبکه کامپیوتری سازمان ناسا، بانک مرکزی و پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) بازداشت شد.

آقای لاو پس از قرائت حکم دادگاه گفت این تصمیم برای دستگاه قضایی و همچنین در زمینه نحوه برخورد بشردوستانه با افرادی که مغزشان متفاوت کار می‌کند مهم است.

وی در اظهاراتی در خارج از دادگاه، همچنین ابراز امیدواری کرد پرونده او باعث شود گفت‌وگو درباره برخورد دستگاه قضا با افرادی که مشکل روانی دارند آغاز شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG