لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۳۹

بریتانیا می گوید وضعیت امنیتی در افغانستان پیشرفت می کند


بریتانیا می گوید وضعیت امنیتی در افغانستان پیشرفت می کند
بریتانیا می گوید وضعیت امنیتی در افغانستان پیشرفت می کند

ویلیام هیگ وزیر امور خارجه بریتانیا می گوید نیروهای ناتو در افغانستان حرکت شورشان طالبان را مهار کرده اند، و بر وسعت منطقه ای که زیر کنترل دولت کابل قرار دارد افزوده می شود.

این ارزیابی که هیگ روز چهارشنبه به پارلمان ارائه داد، به ارزیابی های مقامات ارشد نظامی آمریکا در توضیحاتی در کنگره در هفته های اخیر شباهت دارد.

با این حال، هیگ همچنین به قانونگزاران گفت تعداد «حوادث امنیتی» در افغانستان، در حالی که نیروهای ناتو بر کنترل شورش شدت می بخشند، «بشدت افزایش» یافته است.

در توضیحاتی جداگانه، «جاک استیروپ»، فرمانده نیروهای مسلح بریتانیا به رادیو بی بی سی گفت او انتظار ندارد نیروهای بریتانیایی حداقل تا چهار سال دیگر افغانستان را ترک کنند. او گفت آینده کشور همچنان نامعلوم است.

روزنامه واشنگتن پست بنقل از مقامات نامشخص نظامی و اطلاعاتی آمریکا می گوید کوشش های نظامی ناتو تاکنون نتوانسته است رهبران طالبان را به جستجو برای صلح زیر فشار بگذارد.

گزارش واشنگتن پست به نقل از مقامات حاکی است حملات هوایی و عملیات مخصوص در حقیقت حرکت های طالبان را مختل ساخته و به سلول های محلی صدمه زده است، با این حال آنها می گویند شورشیان خود را با چنین حملاتی تطبیق داده اند و بنظر می رسد یقین دارند قادر خواهند بود پس از آغاز خروج سربازان آمریکا در ژوئیه دوام بیاورند.

XS
SM
MD
LG