لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۵

نخست وزیر بریتانیا از افغانستان بازدید می کند


نخست وزیر بریتانیا از افغانستان بازدید می کند
نخست وزیر بریتانیا از افغانستان بازدید می کند

گوردن براون، نخست وزیر بریتانیا می گوید در حالیکه نیروهای بین المللی بیشتری برای مبارزه با ستیزه جوئی در افغانستان به نیروهای خارجی در آن کشور می پیوندند، چند ماه آینده بسیار بحرانی و مهم خواهد بود.

آقای براون که بدون اعلام قبلی به افغانستان رفته است روز یکشنبه همچنین گفت نیروهای افغان و بین المللی بر شکست طالبان تأکید دارند. وی با حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان، در یک پایگاه نظامی در قندهار دیدار کرد.

آقای براون و سایر رهبران غربی، آقای کرزی را برای بهبود حکومت و سرکوبی فساد در آن کشور تحت فشار قرار داده اند.

با افزایش کشته شدن سربازان انگلیسی در افغانستان حمایت عمومی از حضور نیروهای بریتانیایی در آن کشور کاهش یافته است. به گزارش ناتو در سال جاری میلادی ۱۰۰ سرباز بریتانیایی در افغانستان کشته شده اند.

سفر آقای براون پس از بازدید از پیش اعلام نشده رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا و باب اینزورت، وزیر دفاع بریتانیا از افغانستان انجام می گیرد. آقای اینزورت گفته است مردم بریتانیا می خواهند شاهد گسترش توانایی های مقام های افغان باشند.

روز یکشنبه نیروهای بین المللی که در تعقیب یکی از عاملان طالبان بودند که در چندین بمب گذاری محلی دست داشت، پنج تن از چریک ها را در ولایت شرقی لغمان به قتل رساندند و یکی از آنان را نیز دستگیر کردند.

XS
SM
MD
LG