لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۰

نوجوان بریتانیایی به قتل متهم شد


نوجوان بریتانیایی به قتل متهم شد
نوجوان بریتانیایی به قتل متهم شد

یک نوجوان بریتانیایی که به کشتن مردی در جریان موج شورش در هفته گذشته متهم شده است، در دادگاهی در لندن حاضر می شود.

وی که ۱۶ سال دارد به کشتن مرد بازنشسته ۶۸ ساله ای متهم است که در غرب لندن هدف حمله شورشیان قرار گرفت و روز پنجشنبه در اثر جراحاتی که به سرش وارد شده بود درگذشت.

نوجوان، که نام او به دلیل سنش فاش نشده است، قرار بود در دادگاه جوانان حاضر شود. مادر او نیز به جلوگیری از تحقیقات پلیس متهم شده است.

نزدیک به ۳ هزار نفر در سراسر بریتانیا به دلیل مشارکت در شورش ها، که ۵ کشته برجا گذاشت، بازداشت شده اند. تقریبا نیمی از بازداشت شدگان به تخلفات مرتبط با شورش متهم شده اند.

روز سه شنبه، نیک کلگ معاون نخست وزیر اعلام کرد کمیسیون مستقلی برای تحقیق درباره علل شورش و شنیدن اظهارات قربانیان و جوامع آسیب دیده تشکیل می شود. با این حال، او درباره درخواست بسیاری از اعضای حزب کارگر برای تحقیقات علنی کامل سخنی نگفت.

کلگ همچنین اظهار داشت شورشیان محکوم، با لباس های نارنجی، به زودی برای پاک کردن محله های ویران شده به کار گماشته خواهند شد.

روز دوشنبه، دیوید کامرون نخست وزیر گفت بریتانیا باید آنچه را « سقوط اخلاق» نامید و مسئول شورش های مرگبار هفته گذشته دانست، متوقف کند. کامرون عهد کرد دولت ائتلافی برای پرداختن به مشکلات اجتماعی و انجام کارهای بیشتری جهت هدف گرفتن دسته های اشرار، سیاست های جدیدی تدوین کند.

XS
SM
MD
LG