لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۰

بریژیت باردو هم ممکن است «روس»‌ شود


بریژیت باردو
بریژیت باردو
بریژیت باردو، بازیگر سرشناس فرانسوی، روز جمعه گفت اگر مقامات مانع از مرگ دو فیل باغ وحش شهر لیون نشوند، احتمالا از روسیه تقاضای تابعیت خواهد کرد.

ژرار دوپاردیو، بازیگر مشهور فرانسوی دیگری که روز پنجشنبه رسماً شهروند روسیه شد، به نشان اعتراض به تصمیم دولت فرانسه برای بالا بردن میزان مالیات بر درآمد شهروندان ترک تابعیت کرد و «روس» شد.

خانم باردو نیز اعلام کرده که ممکن است از روسیه بخواهد تا وی را به شهروندی بپذیرد. بریژیت باردو ۷۸ ساله که فعال حقوق حیوانات است،‌ از فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه خواسته تا مانع از مرگ دو فیل باغ وحش شهر لیون شود.

قرار است مقامات لیون این دو فیل بازنشسته سیرک را که گفته می شود به سل مبتلا هستند، بیهوش کرده و بکشند تا آنها از رنج بیماری سل رها شوند. اما باردو می گوید نهاد تحت مدیریت وی می تواند به این فیل ها پناه دهد و برایشان جای مناسبی برای زندگی پیدا کند و با مراقبت دقیق دامپزشکی، به بهبود حال شان کمک کند.

بریژیت باردو به روزنامه «لو پاریزین»‌ گفته که اگر رییس جمهوری فرانسه میانجیگری نکند و فیل ها به نهاد متبوع وی تحویل داده نشوند، تا پایان روز جمعه از روسیه تقاضای تابعیت می کند.
XS
SM
MD
LG