لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۲

مجلس شورای اسلامی هنوز طرح تحقيق و تفحص از زندان ها را تصويب نکرده است


مجلس شورای اسلامی هنوز طرح تحقيق و تفحص از زندان ها را تصويب نکرده است
مجلس شورای اسلامی هنوز طرح تحقيق و تفحص از زندان ها را تصويب نکرده است

مجلس شورای اسلامی هنوز طرح تحقيق و تفحص از زندان ها را تصويب نکرده است

مصطفی کواکبيان يکی از نمايندگان جناح اقليت مجلس شورای اسلامی ايران می گويد همچنان بر تحقيق و تفحص پيرامون وضعيت بازداشتگاههای ايران تأکيد دارد. به گزارش تارنمای پارلمان نيوز آقای کواکبيان همچنين می گويد که در صورت تصويب اين طرح می توان موضوع سلامتی زندانيانی را نيز که در طول دوران بازداشت به انواع بيماری های جسمی و روحی مبتلا می شوند، بررسی کرد. در ماههای گذشته تعدادی از بازداشت شدگان که از فرصت مرخصی استفاده کرده اند اغلب در بيمارستان بستری شده اند. اين در حالی است که مجلس شورای اسلامی هنوز طرح تحقيق و تفحص از زندان ها تصويب نکرده است.

احمد منتظری: تعطيلی دفاتر مراجع تقليدی که فوت شده اند، خدشه دار کردن استقلا ل نهاد مرجعيت است

احمد منتظری فرزند آيت الله منتظری، تصميم جامعه مدرسين حوزه علميه قم را مبنی بر تعطيلی دفاتر مراجع تقليدی که فوت شده اند، غير قانونی می داند. آقای منتظری اضافه کرد که مردم برای پرسش ها و برخی مسائل شرعی مراجعه می کنند. احمد منتظری اين اقدام جامعه مدرسين را خدشه دار شدن استقلا ل نهاد مرجعيت خوانده است. جامعه مدرسين حوزه علميه قم اخيراً اعلام کرد که دفاتر مراجعی که فوت کرده اند را تعطيل خواهد کرد. برخی ناظران اين اقدام را بيشتر ناشی از هراس از محبوبيت برخی مراجع و عدم مراجعۀ مردم به مراجع مورد تأييد دولت ذکر کرده اند.

گشايش حساب بانکی برای شهروندانی که بايد يارانه نقدی بگيرند از بيستم ارديبهشت ماه آغاز خواهد شد

ميرتاج الدينی معاون پارلمانی رئيس جمهوری ايران می گويد که گشايش حساب بانکی برای شهروندانی که بايد يارانه نقدی بگيرند، از بيستم ارديبهشت ماه آغاز خواهد شد. معاون رييس جمهوری ايران به خبرگزاری ايلنا گفت بازنگری در جداول قيمت ها هم آغاز شده است. آقای ميرتاج الدينی می گويد کسانی که بايد يارانه بگيرند بايستی حساب افتتاح کنند و آنان که نمی خواهند يارانه بگيرند هم اين امر را اعلام کنند. اين در حالی است که هنوز از ميزان يارانه ها و قيمت های جديد خبر موثقی در دست نيست.

احمد توکلی رسيدگی به پروندۀ محمد رضا رحيمی معاون اول رييس جمهوری را به اتهام فساد سياسی خواستار شد

احمد توکلی رييس مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ايران به خبرگزاری ايسنا گفت که عده ای تلاش می کنند به وسيله پول، تهديد و تطميع در مجلس نفوذ کنند. وی اضافه کرد ما به مرحله ای رسيده ايم که فساد سياسی وجود دارد و اين نوع فساد از فساد اقتصادی هم بدتر است. وی تصريح کرد که فساد زمانی ريشه کن می شود که اگر صاحب قدرت يا صاحب يک منصب متهم شد رسيدگی به پرونده او به صورت قانونی و شفاف انجام شود حتی اگر او نماينده يا معاون رئيس جمهوری باشد. اين نماينده مجلس با نام بردن معاون رئيس جمهوری به پروندۀ محمد رضا رحيمی معاون اول رييس جمهوری اشاره کرده است که پيش از اين از سوی الياس نادران نماينده ديگر مجلس اعلام شده بود.

يک دانشيار دانشكده جغرافيای دانشگاه تهران می گويد يال شمالی رشته كوه البرز ايران شاهد ريزش غبارهای آتشفشانی ايسلند خواهد بود

دکتر ابراهيم مقيمی به خبرگزاری ايسنا گفت با توجه به بادهايی كه از شرق آمريكا به سمت شمال غرب اروپا ميوزد و همچنين با توجه به حركت وضعی كره زمين و جابجايی جبهه های هوای آسيا و اروپا، غبارهای آتشفشانی ايسلند كشورهای حوزه خزر را نيز در بر خواهد گرفت. اقای مقيمی خاطرنشان كرد مواد شيميايیِ ناشی از اين خاکستر نقش ممتازی برای كشاورزی و غنی سازی آب دارند. ابرهای ضخيم خاکستر ناشی از آتشفشان ايسلند، در هفتۀ گذشته آسمان بخش بزرگی از کشورهای اروپايی را پوشاند و باعث لغو هزاران پرواز و تحميل ضرر هنگفت مالی به شرکت های هواپيمايی اروپا و آمريکا شد.

XS
SM
MD
LG