لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۰

جرمی کوربین: هر کاری انجام می‌دهم تا از وقوع برگزیت بدون توافق جلوگیری کنم


جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا، گفته است او هر کاری که در توان داشته باشد انجام می‌دهد تا از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون توافق جلوگیری کند.

به گزارش رویترز، کوربین در یادداشتی در روزنامه ایندیپندنت نوشت اختلاف میان خروج از اتحادیه اروپا با یا بدون توافق «نبردی است میان اکثریت و اقلیتی که نتایج رفراندوم را دزدیده‌اند.»

کوربین پیشتر هم پیشنهادهایی برای جلوگیری از اجرای برگزیت بدون توافق ارائه کرده بود، اما این پیشنهادها چندان مورد استقبال احزاب بریتانیا قرار نگرفته بود.

ماه گذشته به دنبال استعفای تراز می از مقام نخست وزیری بریتانیا به دلیل عدم پیشرفت در اجرای طرح خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، یا برگزیت، بوریس جانسون به عنوان جانشین او برگزیده شد.

جانسون از جمله حامیان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است و اعلام کرده است در هر صورت، حتی بدون توافق با اتحادیه اروپا، بریتانیا در روز ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

اتحادیه اروپا خواهان آن است که مرز بین جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی که بخشی از بریتانیا است، پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، به یک مرز خارجی اتحادیه اروپا تبدیل شود؛ اما بریتانیا با این امر مخالف است.

اتحادیه اروپا می گوید که بریتانیا نمی تواند پس از خروج از اتحادیه اروپا از مزایایی مشابه آن چه که اعضای این اتحادیه دارند، برخوردار باشد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG