لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۸

وازنيک در همايش بزرگ فناوری در برزيل حضور داشت


وازنيک در همايش بزرگ فناوری در برزيل حضور داشت
وازنيک در همايش بزرگ فناوری در برزيل حضور داشت

به تازگی حدود ۶۵۰۰ نفر از علاقمندان به فن آوری های پيشرفته در يک همايش يک هفته ای تکنولوژی که در برزيل برگزار شد شرکت کردند.

در اين همايش شرکت کنندگان شبها را در چادرهای کوچک سپری کردند.

در طول اين همايش يک هفته ای کنفرانسهايی با حضور شخصيتهای برجسته جهان فن آوری از جمله اِستيو وازنيک يکی از دو بنيانگذار شرکت اَپل که اکنون باز نشسته شده است، برگزار شد.

اين همايش بين روزهای ۱۸ تا ۲۳ ژانويه در شهر سائو پائولو برگزار شد. در طول اين همايش شرکت کنندگان در مورد طرح ها و نظرات خود که معمولا آنها را از راه اينترنت توئيتر و يا فيس بوک با يکديگر در ميان می گذارند با هم گفتگو کردند.

اين همايش دومين مراسم بزرگ تکنولوژی و ابداعات در نوع خود در جهان محسوب می شود. استيو وازنيک از شرکت اپل با حضور در يک کنفرانس خبری که در ۲۲ ژانويه برگزار شد به پرسش های حاضران پاسخ گفت. وازنيک از پاسخ به سوالات مربوط به مرخصی پزشکی استيو جابز مدير اجرايی شرکت اپل خودداری کرد.

بسياری از علاقمندان و سرمايه گذاران در شرکت اپل نگران سلامت استيو جابز هستند. وی مبتلا به سرطان لوزالمعده بوده و مدتها است که تحت درمان و رسيدگی های لازم پزشکی قرار دارد. استيو وازنيک گفت: «استيو جابز با مشکلاتی در زمينه سلامت مواجه بوده و اين مسائل برای وی خصوصی است. برای او آرزوی سلامتی داريم و بايد بگويم که اين روزها خيلی سرحال به نظر ميرسد.»

استيو جابز تا کنون هيچ اطلاعات تازه ای در مورد وضعيت سلامت خود در اختيار عموم قرار نداده است. گفتنی است در گذشته بسياری از سهامداران شرکت اپل از عدم آگاهی لازم در مورد سلامت جابز، انتقاد کرده بودند.

شرکت کنندگان در اين همايش يک هفته ای در کلاسها و سمينارهای گوناگونی حضور يافتند که در آنها اطلاعات تازه ای در مورد نرم افزارهای گوناگون بازی های کامپيوتری دانش رباتيک و موزيک به آنها ارائه شد.

اين جوانان همچنين می توانستند از غرفه ها و دستگاه های گوناگون برای آزمايش بازی های جديد کامپيوتری شرکتهای سونی، مايکروسافت و ديگر توليدکنندگان اين گونه محصولات، استفاده کنند.

لوچيانا بِسا، دانشجوی رشته مهندسی کامپيوتر از دانشگاه ميناس گرياس، ميگويد شرکت در اين همايش از جنبه های گوناگون برای وی مفيد بوده است. وی اضافه کرد: «بهترين جنبه حضور در اين همايش فرصت آشنايی با افراد ديگر از سراسر کشور است. دوستانی دارم که فقط در اينجا ميتوانم با آنها ملاقات کنم. اين فرصت برای من عالی است.»

در گوشه و کنار سالن همايش ديدار کنندگان با کامپيوترها و رباتهای ويژه روبرو می شدند. تصاوير شخصيت های کارتونی مانند «چاکی دال» و «هالک شکست ناپذير» روی صفحه برخی کامپوترها نمايان بود.

بُرونو کاروال هو، دانشجوی رشته مايکرو الکتروينک، ميگويد: «در اين جا اطلاعات زيادی کسب کرده ام. اميدوارم جايزه بهترين مُودِم را از آن خود کنم.»

شرکت کنندگان در اين همايش علمی بخت اين را داشتند که با شرکت در رقابت ها جوايزی را در زمينه ابتکارات و نوع آوری های فنی بدست بياورند. اين همايش علمی برای نخستين بار در سال ۱۹۹۷ در اسپانيا برگزار شد. قرار است اين همايش امسال در آمريکا و فرانسه هم برگزار بشود.

XS
SM
MD
LG