لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۲

گزارش: بهداشت و امنيت الويت های رييس جمهوری جديد برزيل اعلام شدند


گزارش: بهداشت و امنيت الويت های رييس جمهوری جديد برزيل اعلام شدند
گزارش: بهداشت و امنيت الويت های رييس جمهوری جديد برزيل اعلام شدند

ديلما روسف، رييس جمهوری منتخب برزيل، در اولين مصاحبه تلويزيونی خود پس از کسب پيروزی در انتخابات آن کشور، بهداشت و امنيت را از الويت های خود توصيف کرد.

ديلما روسف، با کسب ۵۶ درصد آرا، اولين زنی است که به مقام رياست جمهوری برزيل، بزرگترين کشور آمريکای لاتين، انتخاب می شود.

برزيل در ۲ دوره رياست جمهوری لوييس ايناسيو دا سيلوا، به رشد فزايندة اقتصادی دست يافت و در عرصه سياست جهانی، از وجهة بهتری برخوردار شد. خانم روسف روز دوشنبه در يک مصاحبه تلويزيونی در خصوص اولويت های خود در اولين روزهای ورود به کاخ رياست جمهوری در ماه ژانويه سال ۲۰۱۱ ميلادی گفت: «قصدم اين است که در روزهای اوليه با تمامی فرمانداران ملاقات کنم و با آن ها در باره بهداشت و امنيت صحبت کنم. در همين روزها انتقال قدرت سياسی نيز صورت خواهد گرفت.»

در همين حال ديلما روسف با چالش های اساسی روبروست: اصلاح نظام آموزشی، کاهش هزينه ها، توسعه حوزه های نفتی کشف شده که در چند دهة اخير بزرگترين منابع کشف شده انرژی در آن کشور، بوده است.

همچنين آمادگی برای ميزبانی مسابقات المپيک سال ۲۰۱۶ در پيش است. برزيل برای ميزبانی موفقيت آميز مسابقات جهانی فوتبال، نيازمند ۲۰ ميليارد دلار سرمايه گذاری در بخش توسعة ساختارهای روبنايی است.

اما بسياری از منتقدين و حتی برخی از مقامات حکومتی آن کشور می گويند عملکرد ديوانسالاری حکومتی خصوصاً در بخش صدور مجوزهای لازم ، می تواند به بروز موانع و تاخير در عمليات ساختمانی، منجر شود.

خانم روسف در مصاحبه تلويزيونی خود، با اشاره به مشکلات اقتصادی جهان که در گفتگو با پرزيدنت اوباما مطرح شد گفت : «معتقدم ما دورانی را پشت سر خواهيم گذاشت که جهان از سرعت کمتر رشد اقتصادی، برخوردار باشد. امروز پرزيدنت اوباما برای تبريک با من تماس گرفت و گفت نسبت به نرخ بيکاری در آمريکا، نگران است. پرزيدنت اوباما نگران اقتصاد آمريکا و بهبود بحران اقتصادی است. با توجه به اين نگرانی بايد بگويم، اعتقاد من اين است که نبايد برزيل را مجبور کرد که برای نجات اقتصادهای قوی تر از بحران، از ارزش نرخ ارز خود بکاهد.»

مؤسسه «استاندارد اند پورز» روز دوشنبه در گزارشی نوشت تا وقتی که کابينه جديد برزيل به تعهدات مالی خود پايبند بماند، نرخ اعتبار ملی آن کشور ثابت خواهد ماند و با خطر کمتری برای از دست دادن ارزش اين نرخ مواجه خواهد شد.

XS
SM
MD
LG