لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۳

دوکانديدای دور دوم انتخابات برزيل در يک مناظره تلويزيونی شرکت کردند


دوکانديدای دور دوم انتخابات برزيل در يک مناظره تلويزيونی شرکت کردند
دوکانديدای دور دوم انتخابات برزيل در يک مناظره تلويزيونی شرکت کردند

در برزيل، دو هفته مانده به انتخابات رياست جمهوری، دور جديد مناظره های تلويزيونی دو رقيب انتخاباتی با اعلام مواضع و پرهيز از حملات سياسی به يکديگر، برگزار شد.

يک شبکه تلويزيونی برزيل که اجرای مناظره های انتخاباتی رياست جمهوری را در آن کشور بر عهده گرفته است، روز يکشنبه از دو کانديدای احراز اين مقام دعوت کرد تا نقطه نظرات خود را در يک برنامه زنده به داوری رأی دهندگان بگذارند. يکی از دو کانديدا حوزه سرا، فرماندار پيشين ايالت سائو پائولو، و رقيب اصلی وی، ديلما روسف، رييس پيشين دفتر لوئيز ايناسيو لولا داسيلوا، رييس جمهوری کنونی برزيل، است. ديلما روسف که از سوی حزب کارگر، حزب حاکم برزيل، نامزد شده است، می گويد برنامه او بر ادامه رشد اقتصادی، متمرکز خواهد بود.

ديلما روسف می گويد «من خود را نماينده دولتی می دانم که اجرای پروژه ايجاد تحول در برزيل را مدنظر دارد. اين تحول از سال ۲۰۰۲ با انتخاب پرزيدنت لولا داسيلوا و رهبری حزب کارگر، در کشور آغاز شد. برزيل از آن زمان روند دگرگونی و رشد اقتصادی را آغاز کرد و اين روند با توزيع درآمد و حضور گسترده مردم در اجتماع، همراه بوده است.»

کانديدای ديگر رياست جمهوری برزيل و رقيب اصلی ديلما روسف -- حوزه سرا، است. آقای سرا در مناظره بر اصول اخلاقی بعنوان مهمترين مسأله در رهبری کشور، تأکيد کرد. حوزه سرا می گويد «در اين مبارزات، انگيزه من برای نامزدی در انتخابات، آوردن ويژگی های اخلاقی به عرصه رياست جمهوری است -- يعنی ارج نهادن به ارزش های اخلاقی همچون عدالت، راستی، همبستگی، دموکراسی و آزادی.»

دو کاندايدا در مناظره روز يکشنبه از پرداختن به موضوعات بحث انگيز از جمله ارزش های مذهبی و سقط جنين پرهيز کردند. انتخابات رياست جمهوری برزيل قرار است سی و يکم ماه اکتبر، برگزار شود.

XS
SM
MD
LG