لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۴

اعتصاب توأمان کارکنان صنعت نفت و کامیون داران در برزیل


صف های طولانی مردم در جایگاه های سوخت برزیل در پی اعتصاب کامیون داران و اعتراضشان به قیمت بالای سوخت
صف های طولانی مردم در جایگاه های سوخت برزیل در پی اعتصاب کامیون داران و اعتراضشان به قیمت بالای سوخت

کارکنان صنعت نفت برزیل روز چهارشنبه یک اعتصاب ۷۲ ساعته را آغاز کردند. این اعتصاب در حالی صورت می گیرد که ادامه اعتصاب سراسری کامیون داران برزیلی برای دولت این کشور مشکلات جدی ایجاد کرده و میشل تمر رئیس جمهوری برزیل از ارتش آن کشور خواسته است وارد عمل شود.

به گزارش رویترز، دادگاه عالی کارگران برزیل اعتصاب کارکنان بخش نفت را غیرقانونی اعلام کرده است، اما FUP، بزرگترین اتحادیه کارگران صنعت نفت برزیل، گفته از حکم دادگاه مطلع نشده است و به اعتصاب ادامه می دهد. این اتحادیه روز چهارشنبه گفت کارگران در هشت پالایشگاه کشور در روز چهارشنبه حاضر نشدند.

کارگران خواهان استعفای مدیر اجرایی شرکت پدرو پارنته هستند. آنها همچنین می خواهند سیاست قیمت گذاری سوخت بر اساس نرخ بازار، پایان یابد و در شرکت نفتی دولتی پتروبراس نیز تغییراتی صورت بگیرد. رئیس بزرگترین اتحادیه کارکنان صنعت نفت برزیل می گوید سیاست های دولت تمر پتروبراس را به سرمایه گذاران خارجی تحویل می دهد.

اعتصاب سراسری جداگانه کامیونداران برزیلی، وارد دهمین روز خود شده است. کامیون داران به افزایش قیمت سوخت دیزل معترض هستند. اعتصاب آنها باعث شده است شهرهای عمده با مشکل کمبود مواد غذایی، بنزین، و مواد پزشکی روبرو شوند.

در جریان اعتصاب کامیون داران، بیش از هزار مانع در بزرگراه های برزیل کار گذاشته شد. میشل تمر از پلیس فدرال و ارتش خواست موانع را جمع کنند. برزیل در بخش های مختلف از فساد عمده رنج می برد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG