لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۲

رییس جمهوری برزیل در پی اصلاحات اساسی


دیلما روسف رییس جمهوری برزیل پیشنهادات اصلاحاتی خود را روز سه شنبه به مجلس کشور فرستاد، تا با ایجاد نمایندگی بیشتر مردم در نهادهای دولتی، محبوبیت ازدست رفته خود را بار دیگر بازیابد.

خانم روسف که وعده اصلاحات اساسی را در جریان تظاهرات اعتراض آمیز ماه ژوئن به شهروندان خود داده بود، از مجلس برزیل خواسته است تا با برگزاری یک همه پرسی ملی و درعین حال بدون تضمین اجرایی، از شهروندان کشور خواسته شود چه تغییراتی را مایلند در کشور شاهد باشند.

خانم روسف در پیشنهادات ارسالی خود به مجلس برزیل به مسایلی چون اصلاحات مالی در مبارزات انتخاباتی، پایان دادن به رای های ناشناس توسط نمایندگان، و در صورت امکان تغییر انتخاب نمایندگان مجلس که اکنون بر اساس تناسب جمعیت است به نمایندگی بخش و ناحیه، اشاره کرده است.

محبوبیت رییس جمهوری برزیل در سه هفته آخر ماه ژوئن با یک سقوط ۲۷ درصدی روبرو شد، که نشان میدهد موج مخالفتها و اعتراضها، تهدیدی جدی به کرسی ریاست جمهوری و انتخاب مجدد اوست.

بیش از یک میلیون نفر از شهروندان برزیل در ماه گذشته در شهرهای بزرگ این کشور به خیابانها ریختند تا در مورد کیفیت وسائط نقلیه عمومی، امکانات آموزشی و کمبود خدمات رفاهی اعتراض کنند.

برزیلی ها همچنین بخاطر هزینه کردن بیش از چهارده میلیارد دلار برای مسابقات جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۴ که در برزیل برگزار خواهد شد، شدیدا خشمگین شده اند.
XS
SM
MD
LG