لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ایران ۰۳:۳۴

شيمون پرز از همتای برزيلی خود برای مقابله با برنامه اتمی جمهوری اسلامی ايران درخواست کمک کرد


آقای پرز پيشتر در سخنرانی اش برای اعضای کنگره برزيل ايران را يک خطر بين المللی خواند که کمر به نابودی اسرائيل بسته است

درخواست شيمون پرز رئيس جمهوری اسرائيل از همتای برزيلی لوييس ايناسيو لولا دسيلوا داير بر تلاش جهت مقابله با برنامه هسته ای بحث برانگيز ايران و حمايت جمهوری اسلامی از گروه های شبه نظامی فلسطينی در حالی مطرح می شود که برزيل در ٢٣ نوامبر ميزبان محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری اسلامی خواهد بود.

آقای پرز پيشتر در سخنرانی اش برای اعضای کنگره برزيل ايران را يک خطر بين المللی خواند که کمر به نابودی اسرائيل بسته است. شيمون پرس در يک کنفرانس خبری مشترک با آقای دسيلوا گفت ايفای نقش برزيل در برقراری صلح در خاورميانه مايه مسرت اسرائيل خواهد بود.

رئيس جمهوری اسرائيل همچنين در پاسخ به پرسشی درباره قرارداد صلح موسوم به «زمين برای صلح» با لبنان گفت اسرائيل همه زمين ها را به لبنان پس داد اما در مقابل صلح پايداری برقرار نشد و اضافه کرد اسرائيل يک صلح نيم بند را به ادامه تمام عيار جنگ و خونريزی ترجيح می دهد.

در کنفرانس خبری روز چهارشنبه در براسيليا لوئيس ايناسيو لولا دسيلوا بر اين ديدگاه خود تاکيد کرد که تعامل با مقام های ايرانی درباره برنامه هسته ای جمهوری اسلامی به برقراری صلح در منطقه کمک خواهد کرد و گفت برزيل هيچ محدوديتی برای گفتگوها در راستای برقراری يک صلح پايدار و مداوم در منطقه خاورميانه قائل نيست. آقای دسيلوا در ماه سپتامبر رهبران غربی را به توقف فشارها بر ايران بخاطر برنامه هسته ايش فراخواند.

XS
SM
MD
LG