لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۳

جام جهانی: نه رونالدینیو و نه آدریانو


رونالدینینو، ستاره برزیلی میلان ایتالیا، تنها در صورت مصدومیت یکی از بازیکنان تیم ملی برزیل، شانس حضور در مسابقات جام جهانی آفریقای جنوبی را خواهد داشت.

دونگا، کاپیتان سابق تیم ملی برزیل، و سرمربی این تیم در جام جهانی پیش رو، روز گذشته در هتلی در ریودوژانیرو اسامی بیست و سه بازیکن مسافر جام جهانی را اعلام کرد.

در این بین اسامی بزرگانی چون رونالدینیو و آدریانو دیده نمی شود. از مدتها پیش شایعاتی مبنی بر عدم دعوت از رونالدینیو در مجامع فوتبالی برزیل قوت گرفته بود، اما عدم دعوت از آدریانو، ستاره فلامینگو اتفاق غیر منتظره ای بود.

انتخاب جنجالی دیگر، دروازه بان سوم این تیم، هورلیو گومز از تیم تاتنهام هاتسپرز انگلیس بود.

نام رونالدینیو در کنار شش بازیکن دیگری قرار گرفته است که در صورت مصدومیت هر کدام از بیست و سه نفر اصلی، جایگزین آنها خواهند شد.

دونگا در این باره می گوید:

« ما باید بر روی یک موضوع متمرکز باشیم. در دوازده سال گذشته ما هیچ مربی ای نداشتیم که بداند از رونالدینیو در کدام پست باید استفاده کند. شما از من میخواین که اون رو در یک پست جدید قرار بدم؟ هافبک مرکزی؟ همه موقعیت داشتند. تواناییهای رونالدینیو هم برای همه آشناست. ولی من باید با عقلم تصمیم می گرفتم نه با احساسم. »

دونگا همچنین گفت که او تیمی برنده را راهی این مسابقات خواهد کرد که بهترین گزینه های مثبت را همراه خود دارند.

اسامی نفرات انتخاب شده از سوی دونگا به شرح زیر است:

دروازه بانان: ژولیو سزار، دنی و گومز

مدافعان: مایکون، دنیل آلوز، لوسیو، خوان، لوییز، تیاگو سیلوا، گیلبرتو و میشل باستوس

هافبکها: گیلبرتو سیلوا، فلیپه ملو، جوسوئا، الانو، رامیرز، کلبرسون، کاکا و خولیو باپتیستا

مهاجمان: روبینیو، نیلمار، لوئیز فابیانو و گرفیت.

اما از سوی دیگر طرفداران فوتبال در این کشور از این انتخاب دونگا به نوعی نا امید شده اند.

یکی از بزرگترین انتقادات فوتبال دوستان برزیلی، انتخاب هافبکهاییست که بیشتر خصوصیت دفاعی دارند. این گونه مهره چینی در زمین، فشار را بر روی کاکا بیشتر می کند، در حالیکه اگر این بازیکن مصدوم شود، برزیل جایگزین همسطحی برای او ندارد.

خورخه بکمان، مربی والیبال ساحلی، می گوید ترجیح مداد بازیکن بازی سازی چون گنزو در میان دعوت شدگان می بود:

« من از این انتخاب راضی نیستم. کمبود بازی ساز وسط میدان خیلی به چشم می آید. مثلا جای خالی گنزو به شدت احساس می شود، یا حتی رونالدینیو با هر کسی که خلاق باشد. با این مدل ما متکی به کاکا هستیم. کاکا عالی هست، اما اگز مصدوم شد چه؟ چه کسی قرار است بازی سازی کند؟ جواب ساده است، هیچ کس. »

باید دیدعملکرد تیم ملی برزیل و مربی این تیم، دونگا، در جام جهانی آفریقای جنوبی اعتراض بیشتر هواداران برزیلی را در پی خواهد داشت یا آنها به تصمیم مربی این تیم گردن خواهند نهاد.

XS
SM
MD
LG