لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۴

احتمال دارد برانکو ایوانکوویچ دوباره سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شود


اکثر سایت های خبری در ایران، از مذاکرات غیر رسمی فدراسیون فوتبال با برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پیشین پرسپولیس، برای هدایت تیم ملی ایران خبر دادند.

هرچند که این مذاکرات به صورت رسمی تأیید نشده است، ولی اظهارات ضد و نقیض و عدم شفافیت مقامات ایرانی به شایعات موجود دامن زده است.

شکست های اخیر تیم ملی فوتبال ایران مقابل بحرین و عراق و عدم رضایت از عملکرد فنی مارک ویلموتس بلژیکی، احتمال پایان همکاری طرفین را افزایش داده است.

ایران برای صعود قطعی از مرحله مقدماتی رقابتهای انتخابی جام جهانی فوتبال قطر باید در هر چهار مسابقه بعدی خود پیروز شود که با توجه به شرایط کنونی این تیم، مأموریتی دشوار خواهد بود.

عدم اقامت مارک ویلموتس در ایران و بی توجهی به مسابقات داخلی با انتقادهای زیادی همراه شده است و بسیاری از کارشناسان او را یک مربی پروازی می دانند که فقط برای بازی‌های ملی به ایران می آید.

این مربی بلژیکی نیز ضمن انتقاد از عدم پرداخت به موقع حقوق و بدقولی های مکرر فدراسیون فوتبال ایران، خود را ملزم به پایبندی به تمامی بندهای قراردادش و احتمالأ اقامت طولانی در ایران نمی داند.

در روزهای اخیر مذاکراتی میان طرفین برای حل اختلافات موجود صورت گرفت، ولی ظاهرأ نتیجه مشخصی نداشته است.

برانکو ایوانکوویچ سال گذشته و پس از کسب سه عنوان قهرمانی با پرسپولیس به دلیل عدم پرداخت حقوق و مزایای خود، ایران را ترک کرد و پس از یک دوره کوتاه مربیگری در عربستان در حال حاضر شغلی ندارد.

این مربی کروات در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان نیز مربی تیم ملی ایران بود، ولی موفقیتی نداشت و دو شکست و یک مساوی کسب کرد و این تیم در مرحله مقدماتی حذف شد.

در صورت فسخ قرارداد مارک ویلموتس و با توجه به شناخت برانکو ایوانکوویچ از فوتبال ایران، او جدی ترین گزینه هدایت تیم ملی این کشور محسوب می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG