لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۴

لکه های نفتی ناشی از ريزش نفت چاه بی پی به سواحل ايالت تگزاس رسيدند


در نخستين واکنش به يافته شدن لکه های نفتی در يکی از سواحل ايالت تگزاس، مارکوس وودرينگ از مسؤلان گارد ساحلی آمريکا خواهان اعزام سريع تيم های ويژه پاکسازی به منطقه شد و گفت شرکت بی پی بايد هزينه اين پاکسازی را تقبّل کند.

جو جاورسکی، شهردار گلوستون -- شهری ساحلی در نزديکی هوستون تگزاس -- نيز به خبرنگاران گفت آزمايش نفت يافته شده نشان می دهد که به چاه آسيب ديده بی پی در خليج مکزيک، تعلق دارد.

با اين حال، حجم لکه های نفتی که به تگزاس رسيده است تاکنون زياد نبوده و با آنچه در سواحل ايالت های لوييزيانا، می سی سی پی، آلاباما و فلوريدا ديده می شود، قابل مقايسه نيست.

طی روزهای شنبه و يکشنبه حدود ۳۷ ليتر از اين گونه لکه های نفتی در تگزاس پيدا شده است.

ريزش نفت از يکی از چاه های شرکت بی پی در خليج مکزيک، آثار و تبعات بسياری زيست محيطی و اقتصادی در ايالت های ساحلی آمريکا در خليج مکزيک در پی داشته است، مثلا درآمد رستوران ها کم شده و هزينه آنها افزايش يافته است.

کريستين اولسون، صاحب رستورانی در يکی از شهرهای لوييزيانا می گويد قبلا برای يک سطل صدف خوراکی ۳۸ دلار پرداخت می کرد اما حالا بايد برای همين مقدار صدف ۵۲ دلار بپردازد.

به گفته شرکت نفتی بی پی، ريزش نفت تا کنون برای اين شرکت ۳ ميليارد و ۱۲ ميليون دلار هزينه داشته است.

در همين حال توفان و تلاطم امواج، تلاش های جاری را برای جمع آوری نفت و پاکسازی مناطق آلوده، کند کرده است. هواشناسان تا روز پنجشنبه، امواجی به بلندی يک تا دو و نيم متر را در خليج مکزيک، پيش بينی کرده اند.

XS
SM
MD
LG