لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۴

بی پی تزريقِ سيمان را به چاه نفت آسيب ديده، به پايان رساند


شرکت نفتی بريتيش پتروليوم، اختصاراً بی پی، تزريقِ سيمان را به چاهِ نفت آسيب ديده در خليج مکزيک، به پايان رساند. اين شرکت اعلام کرده بود، برای بستن چاه نفت در خليج مکزيک، به داخل چاه آسيب ديده سيمان تزريق می کند.

تِد آلن، که از سوی دولت اوباما مسؤل مديريت اين بحران است ابراز اميدواری کرده است با تکميل تزريق سيمان ديگر نفت، به طبيعت نشت نخواهد کرد.

پرزيدنت اوباما می گويد عمليات متوقف کردن نشت نفت از چاهی در عمق آب های خليج مکزيک که سه ماه پيش منفجر شد، آخرين مراحل خود را می گذراند، چاهی که نشت تقريبا ۵ ميليون بشکه يا ۸۰۰ ميليون ليتر نفت از آن، بزرگترين مصيبت زيست محيطی از اين نوع در تاريخ ايالات متحده را بوجود آورد.

گزارشی علمی نشان می دهد که بخشی از نفت نشتی جمع آوری و قسمت اعظم آن تجزيه و ناپديد شده است.

با وجودی که در آخرين عمليات متوقف کردن نشت نفت موسوم به «استاتيک کيل،» فشار گل حفاری تزريقی به چاه از فشار نفت و گاز خروجی بيشتر بود و باعث پس راندن آن شد، دست اندر کاران آمريکايی هشدار داده اند، زمانی خيال آنا کاملا از اين بابت راحت می شود که دو چاه انحرافی دهانه اصلی چاه، در تقريبا ۷ و نيم کيلومتری زير آب های خليج مکزيک را مسدود کنند.

به گفته کارول برونر از دستياران کاخ سفيد در امور انرژی، در سه ماه گذشته، ۷ هزار کشتی و بيش از ۴۰ هزار نفر در تلاشهای های مربوط به مقابله با نشت نفت در خليج مکزيک شرکت داشته اند.

پل آناستاس از آژانس حمايت از محيط زيست می گويد، هنوز اثرات بلند مدت تقريبا ۷ ميليون ليتر مواد شيميايی بکار گرفته شده برای تجزيه نفت نشتی بر آبزيان خليج مکزيک معلوم نيست.

کاخ سفيد تاکيد کرده است که در مورد مطالبه هزينه خسارات ناشی از نشت نفت کوتاه نخواهد آمد.

XS
SM
MD
LG