لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۰

بی پی: تا کنون ۲ ميليارد و ۳۵۰ ميليون دلار برای مبارزه با عوارض ناشی از ريزش نفت هزينه کرده ايم


شرکت بريتيش پتروليوم، اختصاراً «بی پی،» می گويد تا کنون ۲ ميليارد و ۳۵۰ ميليون دلار برای جبران خسارات ناشی از ريزش نفت در خليج مکزيک، هزينه کرده است.

«باب دادلی» مدير عامل جديد شرکت «بی پی» می گويد دو وظيفۀ بظاهر ساده اما بسيار حياتیِ او گوش کردن به خواست های مردم و اطمينان از تمرکز تمام منابع برای مبارزه با عوارض ناشی از ريزش نفت است.

با وجوديکه چندی قبل تونی هيوارد، رييس بی پی، هنگام شهادت در سنای آمريکا از کشته شدن ۱۱ تن از کارکنان شرکت «بی پی» در حادثۀ انفجار چاه نفت ماکوندو در ۳۱ فروردين ماه بار ديگر از اين حادثه عميقاً اظهار تاسف کرد، اما در تقريباً دو ماهی که از اين حادثه می گذرد، آقای هيوارد در کل بصورت نماد ناکامی آن شرکت در خاتمه دادن به نشت نفت درآمده بود.

سواحل شنی سفيد رنگ ايالت فلوريدا در منطقه ای موسوم به «پنساکولا،» و آغشته شدن آن به نفت سياه بحدی ست که يکی از اهالی جمع کردن شن های نفتی شده را کار بيهوده ای می داند، و ديگری هم می گويد، صبح که به اين محل آمد انگار وارد پمپ بنزين شده بود.

۶۶ روز از انفجار چاه نفت «ماکوندو» در خليج مکزيک می گذرد، حادثه ای که به ريزش تقريباً ۴ ميليون ليتر نفت در روز به آب های آن خليج منجر شده است. اين وضعيت حاميان محيط زيست را وادار کرده است تا پليکان ها يا مرغان ماهيخوارِ آلوده شده را بعد از پاکسازی با هواپيما به محل ديگری انتقال داده و در آبهای آزاد، رها کنند.

XS
SM
MD
LG