لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۷

بی پی: سرپوش بازدارنده جلوی نشت نفت را گرفته است


مقامات آمريکايی ناظر بر عمليات پاکسازی نشت نفت در خليج مکزيک در آبهای جنوب اين کشور می گويند شرکت نفتی بريتيش پتروليوم، اختصاراً بی پی، عمليات تزريق فشار هوا به چاه نفت منفجر شده را روز يکشنبه هم ادامه داده است.

تاد آلن، مقام گارد ساحلی آمريکا، روز شنبه گفته بود دولت نظارت بيشتری را بر اين عمليات حين نصب سرپوش درخواست کرده است. وی همچنين می گويد اين نظارت استفاده از سيستم لرزه نگاری و يک کشتی ويژه بهره گيری از سيستم صوتی در اطراف چاه را شامل می شود که می تواند نشت نفت به آب دريا را رديابی کند.

در همين حال شرکت نفتی بریتیش پترولیوم می گوید به نظر می رسد سرپوشی که بر روی لوله چاه آسیب دیده در خلیج مکزیک گذاشته شده موثر بوده است و ممکن است تا زمانیکه چاه نفت برای همیشه مسدود شود در آن محل باقی بماند.

داگلاس ساتلز، رئیس عملیات بی پی، روز یکشنبه گفت از روز پنجشنبه که آن سرپوش بر روی چاه قرار گرفت فوران ۶۰ هزار بشکه نفت در روز به دریا، متوقف شده است.

ساتلز گفت شرکت بی پی در نظر دارد آن سرپوش را تا زمانی که چاه های فرعی به کارگران اجازه دهند که نشت نفت را کاملاً متوقف سازند، در محل کنونی آن حفظ کند. به موجب برنامه های قبلی قرار بود بریتیش پترولیوم از طریق لوله هایی که به سرپوش متصل است پس از آنکه آزمایش آن به نتیجه رسید، نفت در جریان را جمع آوری کند.

نشت نفت از چاه آسیب دیده از وخیم ترین حوادت انتشار نفت در آب های آمریکا به شمار می رود. این فاجعه بر نظام زیست محیطی آسیب پذیر و اقتصاد محلی در کرانه خلیج مکزیک خسارات و صدمات فراوانی وارد کرده است.

XS
SM
MD
LG