لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۶

يک کتابفروشی با ماشين کتاب اسپرسو نسخه کاغذی می سازد


يک کتابفروشی با ماشين کتاب اسپرسو نسخه کاغذی می سازد
يک کتابفروشی با ماشين کتاب اسپرسو نسخه کاغذی می سازد

اين روزها بسياری از کتاب فروشی ها در آمريکا برای بقاء خود تلاش می کنند. تکنولوژيهای جديد، از جمله فروش نسخه های ديجيتال کتاب و عدم نياز به نسخه کاغذی، تحول جديدی بوجود آورده است که چالشی برای کتاب فروشی های متعارف، محسوب می شود. اما برخی کتاب فروشی ها از جمله کتاب فروشی مستقلی در شهر نيويورک نيز توانسته اند با نوآوری خود را با شرايط موجود تطبيق دهند.

يک کتاب فروشی در شهر نيويورک با آميختن تکنولوژی جديد و خدمات قديمی موفق شده است با گسترش سريع فروش نسخه های ديجيتال که تهديدی برای کتاب فروشی ها متعارف محسوب می شود، مقابله کند.

مک نلی- جکسون يک کتاب فروشی مستقل در شهر نيويورک است که موفق شده است درآمد خود را در مقايسه با سال گذشته ده درصد افزايش دهد. سارا مک نلی، صاحب اين کتاب فروشی، در ماه ژانويه دستگاهی را به نام «ماشين کتاب اسپرسو» خريداری کرد. اين دستگاه می تواند کتابهايی که هنوز به چاپ خانه نرفته و منتشر نشده اند را چاپ کند.

خانم مک-نلی می گويد چالش کتاب فروشی های مستقل هميشه در ارتباط بودن با مشتريان و جامعه خود است. و اين دقيقا همان کاری است که ما کرديم. اين دستگاه خارق العاده است و ما را قادر می سازد در همان وقتی که صرف درست کردن قهوه می کنيم يک کتاب چاپ نشده را پرينت کنيم.

برای مک-نلی و جکسون آميزه نوآوری و قهوه قوی رمز موفقيت بوده است. اما همه کتاب فروشی ها تجربه مک نلی- جکسون را نداشته اند. کتاب فروشی زنجيره ای بوردرز، يکی از بزرگترين کتاب فروشهای آمريکا، هفته گذشته اعلام کرد با تهديد ورشکستگی روبرو است و قصد دارد يک سوم از شعبه های خود را ببنند.

سايت امزان نيز اعلام کرده است در اين سايت فروش کتاب الکترونيکی کيندل که از طريق آن می توان نسخه ديجيتال کتابی را دانلود کرد و خواند، اکنون بيش از نسخه های کاغذی کتاب است.

XS
SM
MD
LG