لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۴

پائیز، فصلی پر بار برای کتاب در آمریکا


روزنامه نیویورک تایمز، با ارائه فهرستی از آثار نویسندگان سرشناس که کتاب هایشان پائیز امسال به بازار کتاب عرضه می شود، می نویسد از بعضی از این چهره های معروف و آشنا برای عموم، سال ها بود که اثری ارائه نشده بود ومی توان انتظار داشت عرضه این آثار نو، پائیز امسال را به فصلی کم سابقه در بازار کتاب مبدل کند.

​باب وودوارد، جی کی رولینگ، شرمن الکسی، و سلمان رشدی، از جمله نویسندگانی هستند که پائیز امسال آثار تازه خود را منتشر خواهند کرد؛ فصلی که ناشران معمولا برای عرضه کتاب های جدید در نظر می گیرند.

​سلمان رشدی، نویسنده کتاب «بچه های نیمه شب» اثر جدید خود را زیر عنوان «جوزف آنتون» منتشر می کند [که بازگو کننده خاطرات او از دوران زندگی پنهانی اش است که در پی صدور فتوای قتل او توسط آیت الله خمینی به خاطر نوشتن کتاب آیه های شیطانی شروع شد].

نیویورک تایمز حدس می زند امسال فصل عرضه کتاب های جدید، با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در روز ششم نوامبر، به فصلی فشرده و متراکم نیز مبدل شود ، زیرا ناشران نمی خواهند توجهی که وسائل ارتباط جمعی معمولا به بررسی کتاب های جدید نشان می دهند، تحت الشعاع اخبار انتخاباتی قرار گیرد.

به همین جهت بعضی از ناشران و کتابفروشی ها از هم اکنون برای برگزاری آئین های ويژه عرضه و امضای کتاب های جدید توسط چهره های سرشناس به تقلا افتاده اند.
XS
SM
MD
LG