لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۵

صدرنشینی آلبوم جدید گروه «یوتو» در جدول بیلبورد


آلبوم جدید گروه « یوتو » در هفته اول انتشار از رقبای سرشناس خود در تمامی سبک های موسیقی پیشی گرفت و صدرنشین جدول بیلبورد شد.

براساس آمار هفتگی این تارنمای اینترنتی، «ترانه های تجربه» بیش از یکصد و هشتاد و شش هزار نسخه فروخته و موفق ترین آلبوم موسیقی آمریکا است، در حالی که پرفروش ترین آلبوم موسیقی راک در سال جاری میلادی نیز هست.

این هشتمین باری است که در چهار دهه گذشته آلبوم این گروه راک صدرنشین جدول بیلبورد می شود و از این نظر یوتو از موفق ترین گروههای تاریخ موسیقی به شمار می رود.

متالیکا آخرین گروه راکی بود که انتشار آلبومش در سال ۲۰۱۶ میلادی با چنین موفقیتی همراه بود و صدرنشین جدول دویست آلبوم برتر بیلبورد شد.

صدرنشینی آلبوم یوتو خبر خوشی برای دوستداران موسیقی راک است که در سالهای اخیر از فروش آن به نحو چشمگیری کاسته شده و گروههای این سبک را دچار مشکلات بسیاری کرده است.

آمار هفتگی بیلبورد بر اساس فروش آلبوم کامل، دانلود تک ترانه ها و میزان پخش از آهنگ ها از سایت های اینترنتی و ایستگاههای رادیویی محاسبه می شود.

ترانه های تجربه چهاردهمین آلبوم استودیویی یوتو است و شامل سیزده آهنگ شاد و پرانرژی گروه است که توسط شرکت صفحه پرکنی «اینتراسکوپ» مننتشر می شود.

بونو خواننده ایرلندی گروه این مجموعه ۵۱ دقیقه ای را بهترین آلبوم یوتو توصیف کرده، اثری که حاصل سالها تجربه و پختگی آنها در این مسیر طولانی است.

بونو در هفته های اخیر برنامه شلوغی داشته و برای معرفی و تبلیغ این آلبوم به گوشه وکنار جهان سفر کرده و از نزدیک برای طرفداران یوتو به هنرنمایی پرداخته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG