لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۲۰

تقاضای بونو از سیاستمداران برای ادامه کمکهای انساندوستانه آمريکا


«بونو» ستاره ایرلندی موسيقی راک و فعال مبارزه با فقر، طی سفر اين هفته خود به شهر واشنگتن، از دمکراتها و جمهوریخواهان خواهد خواست برنامه های کمکی توسعه آمريکا را کاهش ندهند.


سفر خواننده گروه U2 به واشنگتن در شرایطی صورت می گیرد که دولت اوباما و رهبران کنگره سعی می کنند بزودی در زمینه بودجه به توافقی برسند.

تحلیلگران می گویند عدم توافق می تواند به ایالات متحده آمریکا - بزرگترین اقتصاد جهان - شوک وارد آورده و آنرا به رکود اقتصادی بازگرداند.

کتی مک کرنان، سخنگوی کمپین بین المللی حقوق بشر «وان – ONE»، گفت: بونو بین روزهای ۱۲ تا ۱۴ ماه نوامبر با قانونگذاران کنگره و مقامات ارشد دولت اوباما گفت وگو می کند.

بونو، معتقد است برنامه های پشتيبانی دولت آمريکا برای درمان افراد مبتلا به ويروس اچ آی وی و بيماری ايدز، برنامه تغذیه برای کودکان دچار سوء تغذیه و کمک های غذایی اضطراری، تنها يک درصد بودجه کل دولت آمريکا را تشکيل می دهد؛ اما می تواند سالانه جان ده ها میلیون نفر را در کشورهای فقیر نجات دهد.

کمپین بین المللی حقوق بشر «وان» در مورد اينکه بونو با کدام يک از قانونگذاران و مقامات ارشد دولت اوباما دیدار خواهد کرد، توضيحی نداد.
XS
SM
MD
LG