لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۲

تور آمریکای شمالی گروه U2 به مدت ٨ هفته به تعویق افتاد


تور آمریکای شمالی گروه U2 به مدت ٨ هفته به تعویق افتاد
تور آمریکای شمالی گروه U2 به مدت ٨ هفته به تعویق افتاد

«بونو» خواننده و رهبر گروه راک اند رول U2 پس از انجام یک عمل اضطراری روی ستون فقراتش در بیمارستانی در آلمان، بخش اعظم تور جهانی گروه در آمریکای شمالی را به مدت ٨ هفته به تعویق انداخت.

اعلام این تصمیم به این معنی است که این گروه محبوب و معروف ایرلندی در بزرگ ترین جشنواره موسیقی پاپ جهان که هر سال در «گلاستونبری» برگزار می شود نیز شرکت و حضور نخواهد داشت.

بونو مجبور خواهد بود یک دوره نقاهت طولانی را که دست کم ٨ هفته خواهد بود بگذراند و به نقل از خبرگزاری رویترز، مدیر برنامه های گروه U2 – پل مک گینس – که در مقابل بیمارستان مونیخ در آلمان با این خبرگزاری گفتگویی داشته است در این مورد گفته است که عمل جراحی که روز جمعه گذشته انجام شده است موفق بوده و بونو، خواننده ۵٠ ساله گروه که درحال حاضر دوره نقاهت را می گذراند از اینکه مجبور شده است که تور آمریکای شمالی خود را به تعویق بیندازد بسیار متاسف است. بیش از یک میلیون از دوستداران گروه U2 در ایالات متحده آمریکا و کانادا که بلیت های این کنسرت ها را از ماه ها پیش تهیه کرده اند تا حداقل دوماه دیگر از شرکت در آن ها محروم خواهند ماند.

مک گینس گفت: «این یک عمل جدی و خطرناک بوده است و به همین دلیل برای بازگشت بونو به حالت عادی به وقت و زمان بیشتری نیاز دارد. متاسفانه مشکل سلامت بونو راهی جز به تعویق انداختن بیش از ١۶ کنسرت در آمریکای شمالی را در مقابل ما نگذاشته است. کنسرت های مذکور قرار بود از سوم ماه ژوئن تا اواسط ماه ژوئیه از شهر سالت لیک سیتی آغاز شده و در مدولندز استادیوم به پایان برسد.»

بنا بر اخبار مندرج در وبسایت گروه U2 نخستین کنسرتی که امکان اجرا خواهد داشت، کنسرت هفته اول ماه اوت در «تورین» ایتالیا خواهد بود.

گروه U2 قرار بود به عنوان اولین گروه اجرا کننده برنامه گشایش جشنواره موسیقی پاپ «گلاستونبری» را برعهده بگیرد اما این برنامه نیز هم اکنون لغو شده است. بونو در اعلامیه ای دروبسایت جشنواره خطاب به شرکت کنندگان در آن نوشته است: «من از اینکه نمی توانم در کنار شما حضور داشته باشم بی نهایت دلشکسته ام. ما واقعا آروز داشتیم که بتوانیم آنجا باشیم و ترانه تازه ای را که به خاطر این جشنواره نوشته ایم اجرا کنیم. »

شرکت «لایو نیشن» Live Nation برگزار کننده کنسرت های گروه U2 چون اعضای گروه و بسیاری از دوستداران آنان از این واقعه و به تعویق افتادن تور آمریکای شمالی گروه متضرر خواهد شد. این کمپانی که یک قرارداد ١٢ ساله با گروه منعقد کرده است درعین حال مسئول تهیه و فروش یادمان ها،تی شرت ها، سی دی ها وسائل دیجیتالی موسیقی U2 است که یکی از موفق ترین گروه های موسیقی جهان به شمار می روند.

مک گینس رئیس برنامه های گروه یک بار دیگر تاکید می کند که «بونو و دیگر اعضای گروه از این پیش آمد بسیار ناراحتند و کوشش دارند تا هرچه زودتر و سریع تر به برنامه های طبیعی خود بازگردند و در عین حال همه نوع همکاری با «لایو نیشن» برای جلوگیری از زیان های مالی آنان خواهند کرد.»

با این حال مک گینس می گوید:«برای ما درحال حاضر تنها چیزی که اهمیت دارد این است که بونو هرچه زودتر سلامت خود را بایابد و بتواند یک بار دیگر با قدرت همیشگی به کار روی صحنه بپردازد.»

جورج تون، جراح بونو درباره وضعیت جسمانی این خواننده که ضمن تمرین های تور آینده خود دچار یک عارضه درد پا و کمر شد گفت: «این یک بیماری ناگهانی بوده است که موجب شد بونو دچار نوعی فلج موقت شود. او کمی پیش از این واقعه از دردهای شدید ساق پا رنج می برد. عضلاتی که به صورت محافظ در اطراف دیسک کمر او قرار دارند دچار یک پارگی ٨ میلیمتری شده بودند و ضمن انجام این عمل جراحی ما متوجه شدیم که بخشی از دیسک کمر وارد یکی از کانال های ستون فقرات شده است.»

دکتر تون در ادامه این سخنان، جراحی را تنها راه علاج و برطرف شدن کامل این بیماری ناگهانی خواند که در شرایطی می تواند باعث فلج کامل شود. در حال حاضر بونو بهتر است و بخشی از عصب از کارافتاده اش یک بار دیگر به حالت طبیعی بازگشته است: «درحال حاضر شانس بهبودی کامل بونو صد درصد است اما برای رسیدن به آن نیازمند استراحت کامل و گذراندان یک دوران توانبخشی است.»

گروه U2 در تور جهانی ٢٠٠٩ خود با استفاده از یک صحنه مدور که تماشاگران بیشتری را در یک سالن جا می دهد، بیش از ١٠٩ میلیون دلار درآمد داشته است. بنا بر نوشته مجله «بیلبورد» تور جهانی این گروه پر درآمدترین تور در تاریخ موسیقی راک اند رول بوده است.

گروه U2 با فروش بیش از ١۵٠ میلیون صفحه در ضمن یکی از پرفروش ترین گروه های موسیقی جهان به شمار می روند.

XS
SM
MD
LG