لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۹

بمب ساز نيويورکی تحت تأثير انور العولقی بود


بمب ساز نيويورکی تحت تأثير انور العولقی بود
بمب ساز نيويورکی تحت تأثير انور العولقی بود

پليس نيويورک در آمريکا يک بمب ساز را به اتهام توطئه تروريستی برای حمله به دفاتر پست، خودروهای پليس و سربازانی که از ماموريت در عراق و افغانستان به آمريکا باز می گردند، بازداشت کرد.

مايکل بلومبرگ، شهردار نيويورک، يکشنبه شب، به خبرنگاران گفت: حوزه پيميتل ۲۷ ساله به اتهام توطئه برای حملات تروريستی، بازداشت شده است. مظنون به اين توطئه تروريستی، به تنهايی عمل می کرد. انگيزه او حضور نيروهای آمريکايی در عراق و افغانستان بود. او تحت تاثير تبليغات القاعده بود، اما بخشی از يک توطئه تروريستی که از خارج سازماندهی شده باشد، نبود. او دقيقاً نمونه خطری است که به قول رييس اف بی آی و کارشناسان تروريستی، به علت ضربات سختی که القاعده خورده است، بروز يافته است.

ريموند کلی، رييس پليس نيويورک، نيز می گويد: وقتی پليس اين مظنون را بازداشت کرد، ساخت سه بمب را شروع کرده بود.

پيميتل مثل تروريست های ديگر، ابتدا صرفاً از حرف زدن در باره عمليات تروريستی، شروع کرد. او طبق دستورالعمل های انور العولقی که در مجله الهام چاپ می شد، ابتدا مواد لازم برای ساخت بمب را فراهم کرد و سپس شروع به ساختن آن ها کرد. او دقيقاً بر اساس مقاله «چگونه در آشپزخانه مادرتان بمب درست کنيد» عمل کرد.

دادستانی روز دوشنبه در اولين جلسه دادگاه رسيدگی به اتهام های پيميتل گفت: او هنگام دستگيری، حدود يک ساعت ديگر زمان لازم داشت بمب های خود را آماده کند. شهردار نيويورک در جمع خبرنگاران با پخش يک فيلم ويديويی نشان داد چگونه عمليات تروريستی پيميتل می توانست يک خودرو را منهدم سازد.

مقام های آمريکايی می گويند، پيميتل تبعه آمريکا است که به اسلام گرويده است. او از پيروان انور العولقی است که در يک حمله هوايی، توسط آمريکا در يمن، چندماه پيش کشته شد.

XS
SM
MD
LG