لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۰

اوباما: مسولان حادثه بوستون را شناسایی خواهیم کرد


باراک اوباما روز دوشنبه قول داد تا مسئولان انفجار های بوستون را به دست عدالت بسپارد، انفجارهایی که دست کم سه نفر را کشت و شمار زیادی را زخمی کرد.

باراک اوباما گفت در حالیکه تحقیقات ادامه دارند، وی دستورداده است تا با استفاده از منابع دولت فدرال و برای حفاظت از شهروندان آمریکایی به مقام های ایالتی و محلی کمک رسانند.

رییس جمهوری آمریکا افزود هنوز ما نمیدانیم مسول این حادثه چه کسی بوده و چرا؟ بنابراین مردم نباید قبل از اینکه ما حقایق را کشف کنیم پیشداوری کنند. آقای اوباما گفت بدون چون و چرا، ما به این موضوع تا انتها رسیدگی می کنیم، مسولان این حادثه را پیدا خواهیم کرد و اینکه چرا به این اقدام دست زده اند را نیز در می- یابیم.

رییس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود گفت هر فرد و یا گروه مسئولی که دست به این کار زده است، سنگینی وزنه عدالت را قطعا احساس خواهد کرد.

در همین حال آقای اوباما از انفجارهای بوستون بعنوان یک حمله تروریستی نام نبرد.

اما مقام های کاخ سفید درعین حال اعلام کردند هر گونه حادثه ای با انفجارهای متعدد که به نظر می رسد در بوستون نیز این گونه بوده، بدون تردید یک اقدام تروریستی محسوب می شود و برخورد با آن نیز همچون یک اقدام تروریستی خواهد بود.

مقام های آمریکایی می گویند یک رشته تحقیقات کامل، باید نشان دهد که حمله بوستون توسط گروههای تروریستی طراحی و عملی شده است و پاسخ به این پرسش که آیا این کار گروههای داخلی و یا خارجی بوده است.

رییس جمهوری آمریکا درست چند دقیقه پس از وقوع انفجارها در بوستون از این حادثه آگاه شد و توسط مشاور جدید امنیت داخلی خود در جریان امور قرار گرفت.
XS
SM
MD
LG