لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۶

بولتون: رژیمی که مرگ بر آمریکا و اسرائیل می‌گوید، با این دولت آمریکا توافقی بدست نمی‌آورد


جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید می گوید تا زمانی که رژیم ایران رفتار خود را تغییر ندهد، نمی تواند توافقی با دولت فعلی آمریکا به دست بیاورد.

آقای بولتون روز دوشنبه ۱۷ تیر ماه در جریان شرکت در کفرانس اتحاد مسیحیان برای اسرائیل در واشنگتن گفت: هیچ رژیمی که مرگ بر آمریکا و یا مرگ بر اسرائیل می‌گوید، توافقی با این دولت حاکم در آمریکا به دست نخواهد آورد.

وی افزود: از زمان شروع، پرزیدنت ترامپ دیگر آمریکا به اسم حکمرانی جهانی، آزادی را فدا نمی‌کند و دیگر دوستانمان را فدا نمی‌کنیم که خود خود را خوشحال کنیم.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید افزود: از توافق اتمی فاجعه‌بار ایران خارج شدیم که افتضاحی در تاریخ دیپلماسی آمریکا بود و من این‌جا می‌گویم کمپین فشار حداکثری علیه ایران دارد جواب می‌دهد. از زمان شروع برخی می‌گفتند نمی‌شود، ولی به گفته فایننشال تایمز، اقتصاد ایران در حال فروپاشی است.

جان بولتون افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مجبور به قطع حقوق گروه‌های نیابتی خود شده‌اند. ولی ما تازه ما شروع کرده‌ایم. ما تحریم‌های اصلی را بازگرداندیم. هدف پرزیدنت ترامپ این است که توافق جدیدی حاصل شود که به ضامن منافع ایالات متحده باشد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: ما علاوه بر آن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به فهرست گروه‌های تروریستی اضافه کردیم که هرگونه ارتباط و انتقال با این گروه تروریستی را ممنوع می‌کند.

جان بولتون گفت: همچنین تمامی مجوزهای خرید نفت از ایران لغو شده و اصلی‌ترین درآمد ایران گرفته شد. سپاس می‌گوییم که بریتانیا که تانکر نفتکش ایران را در جبل‌الطارق متوقف کردند که هدیه چهارم ژوئیه واقعی به ما بود.

او افزود: ما به تحریم ایران ادامه می‌دهیم تا دست از برنامه اتمی بردارد و فعالیت تروریسم در منطقه و جهان را متوقف کند. حرکت ایران در افزایش غنی‌سازی در نقض توافق اتمی و خطری برای صلح بین‌المللی است که قرار بود این توافق به دست آورد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: پرزیدنت ترامپ به صراحت گفته به ایران هیچ اجازه‌ای برای دستیابی به سلاح اتمی نمی‌دهد. همین طور که به رژیم ایران فشار می‌آوریم، در کنار مردم ایران هستیم که میراث واقعی آینده ایران هستند. ما می‌خواهیم مردم صاحب اختیار کشور خودشان و صاحب صلح و ثبات در منطقه باشند.

نسخه کامل سخنان آقای بولتون را با ترجمه همزمان در فیسبوک صدای آمریکا ببینید:

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG