لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۸

رئیس‌جمهوری برزیل با حضور حامیانش در خیابان‌ها، قرنطینه دوره کرونا را به باد انتقاد می‌گیرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل، روز یکشنبه بار دیگر در یک گردهمایی عمومی حاضر شد و قرنطینه برای مبارزه با ویروس کرونا را به شدت مورد انتقاد قرار داد. همزمان حامیان این رهبر دست‌راستی به کاروان های سیاسی در سراسر برزیل پیوستند.

برزیل بیش از هر کشور دیگری در آمریکای جنوبی موارد تازه ویروس کرونا دارد. برزیل تا روز یکشنبه بیش از ۳۸ هزار مورد ابتلا به «کووید۱۹» و بیش از ۲۴۰۰ مورد مرگ ناشی از آن را داشته است.

بولسونارو در شهر «برازیلیا» بدون ماسک محافظ برای چند صد نفر از حامیانش که پیراهن های زرد و سبز تیم ملی فوتبال برزیل را به تن داشتند سخنرانی کرد.

رئیس جمهوری برزیل حاضران را «میهن پرست» توصیف کرد و گفت، آنها به دفاع از آزادی های فردی که با تحمیل قرنطینه از سوی مقام های ایالتی در خطر است، کمک می کنند.

تظاهرکنندگان علیه دیوان عالی برزیل که برگزاری قرنطینه از سوی ایالت ها را به لحاظ قانونی تائید کرده است، شعار دادند. تجمع‌کنندگان همچنین کنگره برزیل که قانونگذاران اپوزیسیون آن از قرنطینه‌ها دفاع کرده اند را به باد انتقاد گرفتند.

بعضی از مردم حتی خواستار به کار گیری دوباره اقداماتی مشابه عملکرد رژیم نظامی برزیل در دهه های گذشته شدند.

حامیان بولسونارو در «سائوپائولو»، ثروتمندترین و پر جمعیت ترین ایالت آن کشور، خواهان استعفای فرماندار آن منطقه شده‌اند؛ زیرا او نیز از مدافعان سرسخت قرنطینه است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG