لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۷

فیلم شرح حال «فردی مرکوری» رکورد می شکندفرِدی مرکوری که از پارسیان هند بود، تنها ۴۵ سال زندگی کرد.
فرِدی مرکوری که از پارسیان هند بود، تنها ۴۵ سال زندگی کرد.

فیلم «بوهمین راپسودی» که داستان زندگی فردی مرکوری، خواننده گروه راک بریتانیایی «کویین» را بازگو می کند، در هفته سوم اکران ۱۵ میلیون دلار فروش داشت و آن را در بین فیلمهای سینمایی که داستان زندگی چهره های موسیقی است به دومین فیلم پرفروش آمریکا تبدیل کرد.

فیلم در حال حاضر در آمریکا سومین فیلم پر فروش هفته است و فروش کلی آن در کشور بیشتر از ۱۲۷ میلیون دلار بوده است.

فرِدی مرکوری (به انگلیسی: Freddie Mercury)؛ زاده‌شده با نام فرخ بلسارا» در سال ۱۹۴۶ از پارسیان هند بود و در زنگبار تانزانیا و در خانواده‌ای با ریشه‌های هندی و ایرانی به دنیا آمد و بعد با خانواده به انگلیس مهاجرت کرد. او موسیقیدان، خواننده و آهنگساز اهل بریتانیا بود که عمدتاً به عنوان خواننده و ترانه‌نویس اصلی گروه سبک راک کوئین شناخته می‌شود. اجراهای پرشور او، لباس‌های عجیب و غریب و ترانه‌های به‌یادماندنی‌اش او را به یکی از ستاره های بی همتای موسیقی جهان تبدیل کرد. او در سال ۱۹۹۱ به دلیل ابتلا به بیماری ایدز جان باخت.

پیش از این فیلمهای دیگری موفقی از زندگی چهره های شناخته شده دنیای موسیقی ساخته شده است. از جمله مستقیم از کامپتن (فیلم ۲۰۱۵) که در مورد اعضای گروه رپ ان.دابلیو،ای است و بیش از ۱۶۱ میلیون دلار فروش کرد. و یا فیلم سربه‌راه باش، داستان زندگی جانی کش، خواننده موسیقی کانتری آمریکایی ساخت سال ۲۰۰۵.

فیلم «بوهمین راپسودی» در سطح جهانی هم با موفقیت چشمگیری همراه بوده و بیش از ۲۶۵ میلیون در خارج از آمریکا فروش کرده است.

یکی دیگر از جنبه های جالب فیلم این بوده است که موسیقی گروه «کویین» را دوباره مورد توجه قرار داده و برخی ترانه های گروه که بیش از ۴۰ سال پیش ساخته شده اند، دوباره وارد فهرست ترانه های برتر شده اند.

آلبوم موسیقی متن فیلم پرفروش ترین آلبوم گروه بعد از دهه ۱۹۸۰ شده است.

رامی ملک
رامی ملک

بازی «رامی ملک» در نقش «فردی مرکوری» در این فیلم مورد تحسین فراوان منتقدان قرار گرفته است و از همین حالا بحث بر این است که او امکان نامزد شدن برای اسکار به عنوان بهترین بازیگر مرد را دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG