لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۷

نخستين پرواز بين المللی هواپيمای مسافربری بوئينگ ۷۸۷ از آمريکا به بريتانيا انجام شد


پس از يک تأخير طولانی سرانجام هواپيمای مسافربری جت بوئينگ ۷۸۷ ساخت آمريکا اولين پرواز بين المللی آزمايشی خود را از آمريکا به بريتانيا انجام داد.

روز يکشنبه در هنگام گشايش نمايشگاه بين المللی هوايی فارن بورو که هر دوسال يکبار بمدت هفت روز در همشاير درجنوب بريتانيا برگزار ميشود، هواپيمای مسافربری جت بوئينگ ۷۸۷ ساخت آمريکا اولين پرواز بين المللی آزمايشی خود را از آمريکا به بريتانيا به انجام رساند.

برای اولين بار بجای فلز بخش های عمده ای از هواپيمای مسافربری جت بوئينگ ۷۸۷ از ترکيبی از مواد فيبری ساخته شده و شرکت بوئينگ توانسته است با استفاده از فن آوريهای جديد مقدار وزن آن را پايين آورد و ميزان مصرف سوخت آنرا بشدت کاهش دهد. بوئينگ ۷۸۷ که با محيط زيست سازگاری بسيار دارد، بعنوان يک پديده و ابداع جديد در صنعت هواپيماسازی با استقبال زياد بازديدکنندگان روبرو شد.

برنامه ساخت هواپيمای جت مسافربری بوئينگ ۷۸۷ تا به امروز دوسال به تاخير افتاده است که بخش عمده ای از آن ناشی از مشکلات فنی از جمله بازرسی وسائل و فن آوريهای جديد بوده است.

امّا مدير عامل شرکت بوئينگ می گويد که تا اوائل سال آينده جت بوئينگ ۷۸۷ در خدمت مسافران قرار خواهد گرفت.

رندی تين ست، معاون بازاريابی شرکت بوئينگ ساخت اين هواپيما را يک موفقيت بزرگ خواند و گفت که تا بحال ۵۰ نفر از مشتريان آن شرکت ۸۶۰ فروند از آنرا پيش خريد کرده اند.

XS
SM
MD
LG