لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۳

جزئیاتی از آتش‌سوزی در قایق در ساحل کالیفرنیا؛ احتمالا ۳۴ نفر کشته شدند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - امدادگران می گویند جسد ۲۰ جان باخته در آتش سوزی شبانه در یک قایق غواصی در ساحل جنوب کالیفرنیا را از آب بیرون آورده اند و کماکان در جستجوی ۱۴ نفر دیگر هستند که بیم مرگ آن ها می رود.

غواص ها با شیرجه در آب هایی به عمق ۲۰ متر اجساد کشته شدگان را بیرون کشیدند. قایق غواصی ۲۳ متری «کانسپشن» پیش از بامداد دوشنبه دچار آتش سوزی شد و ۳۴ سرنشین آن که احتمالا در کابین زیر عرشه خواب بودند نتوانستند از قایق فرار کنند.

«گارد ساحلی ایالات متحده» می گوید جستجوی هوایی در آب های اطراف را متوقف کرده زیرا نشانه ای از نجات یافتگان در حال شنا پیدا نکرده است.

کانر بیل براون، رئیس پلیس «سانتا باربارا»، می گوید اجساد از آب گرفته شده ۱۱ زن و ۹ مرد هستند. او گفت جسد ۴ تا ۶ قربانی دیگر پیدا شده است ولی غواصان هنوز نتوانسته اند آن ها را از میان لاشه قایق بیرون بکشند.

به گزارش «گارد ساحلی ایالات متحده» پنج خدمه قایق هنگام وقوع آتش سوزی در کابین ناخدا بیدار بوده اند و با یک قایق نجات از مهلکه گریخته اند.

مقام های مسئول هنوز اسامی قربانیان را منتشر نکرده اند، اما از کریستی فینستد، زیست شناس دریایی ۴۱ ساله، به عنوان سرپرست گروه غواصی نام برده شده که از سرنشینان مفقود شده است.

علت آتش سوزی هنوز روشن نیست.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG