لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۸

محصول جدید ب ام و: موتورسیکلتی که هرگز زمین نمی خورد


موتورسیکلت Motorrad Vision Next 100 از شرکت بی. ام. و.

شرکت ب ام و، از جدیدترین محصول خود به نام «موتوراد ویژن نکست هاندرد» (Motorrad Vision Next 100)، موتورسیکلت پیشرفته ای که قابلیت حفظ تعادل خود را در هر شرایطی دارد، رونمایی کرد.

بنا بر اعلام این شرکت معروف آلمانی، که علاوه بر ساخت خودرو در طراحی و تولید موتورسیکلت هم از نامداران جهان است، این موتورسیکلت به قدری امن است که برای راندن آن نیازی به کلاه ایمنی نیست.

این محصول به عنوان بخشی از جشن صدمین سالگرد تاسیس ب ام و (BMW) ساخته شده است.

میزان آلایندگی این موتورسیکلت صفر است و چرخ های آن طوری طراحی شده که قابلیت حفظ تعادل موتور را دارند و می توانند در هر شراطی به صورت ایستاده باقی بماند، حتی وقتی کاملا به نقطه توقف رسیده باشد.

به گفته مسئولان ب ام و، همین تعادل است که راندن این موتور را به حدی ایمن ساخته که حتی اگر راننده کلاه ایمنی خود را فراموش کرده باشد، باز هم مهم نیست.

ادگار هاینریش، مدیر طراحی بخش موتورسیکلت این شرکت خوشنام آلمانی می گوید «سیستم خود–تعادل در هر زمانی کمک به حفظ موتور سوار می کند. هر عکس العمل آنی از طرف راننده به وسیله نقلیه علامت می دهد تا تعادل پیدا کند.»

وی افزود در آینده نزدیک «موتور سواران می توانند از موتور سواری بدون پوشیدن کلاه ایمنی لذت بیشتری ببرند، با صدای طبیعی، باد در مو، و تمام حس خوبی که از راندن موتور می گیرید.»

با این حال سخنگوی شرکت بی ام و تاکید کرده است که راندن موتور سیکلت بدون کلاه ایمنی، در حال حاضر یک فانتزی و رویا محسوب می شود و نباید در هیچ شرایطی از پوشیدن آن دریغ کرد.

در بسیاری از کشور ها داشتن کلاه ایمنی هنگام راندن موتورسیکلت اجباری است.

فناوری خود–تعادل هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد و همچنان در حال توسعه است و اگر حتی به تکامل رسد، نتیجه واقعی آن را تا پیش از سال ۲۰۳۰ میلادی نخواهیم دید.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG