لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۴

بلومبرگ با کناره‌گیری از رقابت بر سر کسب نامزدی حزب دموکرات، از بایدن حمایت کرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - مایکل بلومبرگ، شهردار پیشین نیویورک، پس از عملکرد ناموفق در ۱۴ ایالت که سه شنبه صحنه برگزاری انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا بودند، از رقابت ها برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات کنار رفت.

جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، در ۹ ایالت از جمله ایالت بزرگ تگزاس پیروز شد. سناتور برنی سندرز موفق به کسب پیروزی در کالیفرنیا، ایالتی با بیشترین نماینده، و ایالت‌های کلرادو، یوتا، و ایالت خودش یعنی ورمانت شد. بلومبرگ پنج نماینده از شش نماینده منطقه فدرال ساموآی آمریکایی را به خود اختصاص داد و توانست در کلرادو و آرکانزاس به ترتیب ۳ و ۱ نماینده دیگر را به جمع نمایندگانش اضافه کند.

بلومبرگ روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: «من سه ماه پیش برای شکست دونالد ترامپ وارد رقابت برای ریاست جمهوری شدم. امروز، به همین منظور، یعنی برای شکست دادن دونالد ترامپ، این رقابت ها را ترک می کنم. زیرا برایم روشن است که ماندن در رقابت تحقق این هدف را دشوارتر می کند. همیشه باور داشتم شکست دادن دونالد ترامپ با متحد شدن پشت نامزدی که بهترین بخت موفقیت را دارد آغاز می شود. پس از رای‌گیری دیروز روشن شد که آن نامزد دوست من و یک آمریکایی بزرگ، یعنی جو بایدن، است.»

بلومبرگ که پیشتر جمهوریخواه و مستقل بود با هدف جذب دموکرات های میانه رو و محافظه کار پا به عرصه رقابت ها گذاشت.

مایکل بلومبرگ با ورود دیرهنگام به رقابت ها از حضور در چهار ایالت اولیه آیووا، نیوهمشایر، نوادا، و کارولینای جنوبی صرفنظر کرد و «سه شنبه بزرگ» نخستین آزمون او بود. بلومبرگ حدود ۶۰۰ میلیون دلار از ثروت شخصی اش را صرف تبلیغات رسانه ای و ایجاد سریع دفاتر انتخاباتی در ایالت ها کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG