لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۶

استعفای دست‌جمعی پلیس یک شهرک در ایالت ماساچوست آمریکا


روبرتا سرناکی، رئیس پلیس موقت (راست) و کریستن اسکپین افسر پلیس - اداره پلیس «بلندفورد»
روبرتا سرناکی، رئیس پلیس موقت (راست) و کریستن اسکپین افسر پلیس - اداره پلیس «بلندفورد»

اعضای گروه پلیس یک شهرک در ایالت ماساچوست وقتی دیدند شهر نیازهای آنها را تامین نمی کند، دفتر پلیس را بستند و دست جمعی استعفا دادند.

یک اتومبیل گشت پلیس در گوشه ای از محوطه یک پارکینگ در شهرک «بلندفورد» ایالت ماساچوست پارک کرده بود، جلوی آن رو به جاده بود و مثل این می ماند که در کمین رانندگانی که با سرعت می گذرند، نشسته است. تنها با یک تفاوت که اتومبیل خالی بود و افسر پلیسی در آن دیده نمی شد، حقیقتش در آن روز (سه شنبه) هیچ افسر پلیسی در تمام این شهرک پیدا نمی شد. چون کل افسران اداره پلیس در این شهرک غربی ماساچوست، که تنها چهار نفر بودند، استعفا داده بودند و اتومبیل پلیس در واقع مثل یک مترسک برای ترساندن رانندگان در آن گوشه پارک شده بود.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، «روبرتا سرناکی» رئیس پلیس موقت شهرک «بلندفورد»، با تنها ۱,۲۰۰ نفر جمعیت، شب قبل از آن به مقامات محلی ایمیل زده بود که بگوید کار کردن برای او و سه افسر پلیس نیمه وقتش نا امن و غیر قابل تحمل شده است.

او در این ایمیل به ترمزهای از کار افتاده اتومبیل‌های گشت پلیس با سیستم تهویه و کولرهایی که درست کار نمی کنند، جلیقه‌های ضد گلوله ای که درست اندازه شان نیست، و در آمد پائین خود و تیمش اشاره کرده بود.

در این ایمیل نوشته شده بود: «ما دیگر حاضر نیستیم که جانمان را برای شهری که ظاهراً کوچک‌ترین اهمیتی برای ما قائل نیست، به خطر بیاندازیم.»

این نامه توسط خانم روبرتا سرناکی، رئیس پلیس موقت، و سه افسر پلیس امضاء شده بود. در نتیجه آنها چراغ های اداره پلیس را خاموش کردند، درهایش را قفل کردند، و گفتند که دیگر به آنجا باز نخواهند گشت.

البته شهر در آن روز بدون حفاظت نمانده بود، افسران پلیس ایالتی ماساچوست، و دفتر کلانتری شهر کوچکی در نزدیکی به کمک آمده بودند. ولی با این حال استعفای کل اداره پلیس «بلندفورد» برای ساکنان آن تکان دهنده بود.

ظاهراً مردم این شهرک به قصور در خیلی از سرویس‌ها عادت دارند، برای مثال بخشی از شهرک هنوز سیگنال اینترنت گسترده ندارد.

یا مدرسه ابتدایی این شهرک سالها پیش بسته شد و در نتیجه خانواده هایی که فرزند دبستانی دارند، جذب این شهرک نمی شوند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG