لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۷

شرکت سازنده تلفنهای هوشمند بلک بری فروخته میشود


One World Trade Center stands between the transportation hub (L), still under construction, and 7 World Trade Center (R) in New York.
One World Trade Center stands between the transportation hub (L), still under construction, and 7 World Trade Center (R) in New York.

تلفن های لمسی جدید بلک بری نتوانستند با آی فونهای اپل و یا با سایر محصولاتی که از سیستم اندروید استفاده میکنند به رقابت بپردازد

کارخانه کانادایی سازنده تلفن های هوشمند بلک بری، که اخیراً از نظر مالی و در بازار رقابت با مشکلات عمده ای روبرو شده است، اعلام موافقت کرد تا این شرکت را به مبلغ ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار به بزرگترین سهامدار خود بفروشد.

شرکت بلک بری روز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد توافقنامه ای را با کنسرسیومی تحت هدایت شرکت «فیرفکس فاینانشیال هلدینگ» (بزرگترین سهامدار شرکت) به امضاء رسانده و در نظر دارد هر سهم خود را به مبلغ ۹ دلار به این شرکت بفروشد.

پس از آنکه بازارهای جهانی از تلفن های هوشمند جدید بلک بری استقبال چندانی نکردند، این شرکت اخیراً اعلام کرد که احتمالاً در سه ماهه سوم سال جاری یک میلارد دلار زیان خواهد کرد.

به دنبال این خبر، بلک بری اعلام کرد به منظور جلوگیری از زیان بیشتر، در نظر دارد که ۴۵۰۰ نفر از کارمندان خود، یعنی ۴۰ درصد نیروی کار خود را اخراج کند.

شرکت بلک بری تقریباً ۱۰ سال پیش تلفن های هوشمند با صفحه کلید را ابداع کرد.

با وجود ارائه تلفن های جدید هوشمند با تکنولوژی فینگرتاچ در ماه ژانویه، شرکت بلک بری نتوانست با آی فونهای هوشمند اپل یا با محصولات شرکتهایی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند به رقابت بپردازد. از این رو، در بازارهای بورس جهان از ارزش سهام این شرکت مرتباً کاسته شده است.

پریم واستا، میلیاردر کانادایی، رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فیرفکس، که در حال حاضر با داشتن ۱۰ درصد سهام، بزگترین سهامدار این شرکت به شمار می رود، گفت: ما اعتقاد داریم که این معامله و استراتژی جدید شرکت فصل جدید و جالبی را برای شرکت بلک بری، مشتریان و کارمندان این شرکت خواهد گشود.
XS
SM
MD
LG