لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۲

«جمعه سیاه» صف‌های طولانی در فروشگاه های آمریکا ایجاد کرد


اوباما، نبراسکا - ۲۳ نوامبر
اوباما، نبراسکا - ۲۳ نوامبر

مردم آمریکا روز موسوم به «جمعه سیاه» یا فصل تعطیلات خرید را با صف های طولانی در فروشگاه های سراسر آمریکا برای خرید هزاران کالای تخفیف داده شده، از لباس گرفته تا لوازم الکترونیک، آغاز کردند.

به گزارش رویترز، استقبال مردم برای خرید در این روز از اقتصاد رو به بهبود، و افزایش دستمزدها و اعتماد مصرف کنندگان نشان داشت.

جیسون ووسلی، معاون بازرگانی شرکت ادوبی می گوید: «سال پر رونقی خواهد بود. فراتر از انتظارات می رود. واقعا بی سابقه خواهد بود. ما در سه سال گذشته هر سال ۱۵ درصد رشد داشتیم و انتظار داریم این روند ادامه داشته باشد.»

اما به رغم این انتظارات، فروش فروشگاه های لباس میسیز، کولز، جی سی پنیز، و فروشگاه تارگت، در روز جمعه سیاه ۱ تا۳ درصد پایین تر از پیش بینی بود.

در عصر حاضر، برای مشتریان خرید در این روز از طریق اینترنت بسیار راحت تر است، هر چند، برخی از فروشگاه ها، تخفیف های ارائه شده را محدود به خرید اجناس از درون فروشگاه کرده اند و بسیاری سنت خرید در فروشگاه را ترجیح می دهند.

مردم آمریکا در شش ماه اول امسال خرید بیشتری انجام دادند که در چهار سال گذشته سابقه نداشته است. اما به گزارش آسوشیتدپرس، خرده فروشی اخیرا کاهش نشان داده است. آسوشیتدپرس می گوید فروش کل در یک ماه آینده شاخص خوبی خواهد بود که آیا مصرف کنندگان صرفا در خرید خود تنفسی دادند و یا نسبت به وضعیت اقتصادی در ۲۰۱۹ خوشبینی کمتری دارند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG