لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۱

اپلیکیشن های تازه در خدمت خرید کاربران


یکی از فروشگاه های «اچ اند ام» در نیویورک، ۲۳ نوامبر ۲۰۱۳
یکی از فروشگاه های «اچ اند ام» در نیویورک، ۲۳ نوامبر ۲۰۱۳
در آمریکا روز پس از عید شکرگزاری - که درچهارمین پنجشنبه نوامبر برگزار می شود، به جمعه سیاه موسوم است که تنها چند روز دیگر به آن باقی است. جمعه سیاه، روزی است که اغلب فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای شماری از کالاهای خود را به حراج می گذارند یا با تخفیف عمده عرضه می کنند.

یک اپلیکیشن جدید و رایگان مخصوص آیفون به خریداران علاقمند به خرید کردن در روز جمعه سیاه کمک می کند تا کالاهای مورد نظرشان را به قیمت ارزانتر بیابند، یعنی فروشگاه هایی را پیدا کنند که اجناس مورد نظرشان را به بهای ارزانتر می فروشند. به این ترتیب، کاربران بدون نیاز به مراجعه به فروشگاه های متعدد برای یافتن قیمت ارزانتر، درمی یابند که کدام فروشگاه کالای مورد نظرشان را به قیمت ارزانتر عرضه می کند.

نام این اپلیکیشن «شاپ ادوایزر» (مشاور خرید) است. اپلیکیشن دیگری با نام «سیفت» نیز به کاربران اجازه می دهد که ایی میل های تبلیغاتی کالاهای گوناگون را از دیگر ایی میل ها جدا کنند تا بتوانند کالای مورد نظرشان را در فروشگاهی بیابند که آن را به بهای ارزانتر می فروشد. این اپلیکیشن این غربالگری را برای کاربر انجام می دهد.

عمده کاربران اینترنتی به طور متوسط ۳ تا ۴ هزار ایی میل تبلیغاتی دریافت می کنند که در آستانه عید شکرگزاری برای حراج اجناس به حساب ایی میل کاربران فرستاده می شود.

این نوع اپلیکیشن ها برای صرفه جویی در وقت خریداران مفید است و گونه هایی از اجناس را برای کاربران انتخاب می کنند که ترجیح کاربران طی فعالیت های اینترنتی شان نشان داده اند آنها را ترجیح می دهند. روش دیگر نیز آن است که کاربران خود، با تعیین اولویت هایشان، اپلیکیشن را هدف مند می کنند و به این ترتیب می توانند با صرفه جویی عمده در وقت، کالاهای مورد نظرشان را برگزینند.

اپلیکیشنی دیگر هم که «شاپ ایت تو می» (برای من خرید کن) نام دارد، برای آیفون طراحی شده و رایگان است. این اپلیکیشن شبیه دستیار شخصی عمل می کند و با توجه به سلیقه کاربر، برایش آگهی اجناسی را تفکیک می کند که کاربر ترجیح می دهد.

این ترجیح برمبنای سوابق سلیقه کاربر صورت می گیرد که بر اساس ایی میل ها و خرید اینترنتی اش تعیین می شود. راه دیگر هم آن است که اپلیکیشن از کاربر دستور می گیرد و بر مبنای برنامه ای که به آن داده شده، اولویت های خرید را برای کاربر تعیین می کند.
XS
SM
MD
LG