لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۹

سقوط شدید قیمت بیت‌کوین؛ قیمت این ارز دیجیتال به زیر ۸ هزار دلار رسید


در حالیکه دو ماه پیش ارزش هر واحد «بیت‌کوین» به حدود ۲۰ هزار دلار رسیده بود، در ادامه کاهش قیمت آن، روز دوشنبه به کمتر از ۸ هزار دلار رسید.

مارکت واتچ در گزارشی نوشت، در پی اقدام «لویدز بانک» انگلیس و گروه بانک های وابسته به آن، درمنع معاملات بانکی و استفاده از کارت اعتباری با پول دیجیتالی بیت‌کوین در روز دوشنبه ارزش این پول مجازی باز هم سقوط کرد به کمتر از ۸ هزار دلار رسید.

بیت‌کوین هفته پیش هم بیش از ۳۰ در صد ارزش خود را از دست داده بود. این پول که در آخرین روزهای سال پیش نزدیک به ۲۰ هزار دلار ارزش داشت، در روز دوشنبه ۷۹۵۱ دلار خرید و فروش شد.

کل ارزش بازار بیت‌کوین در روز دوشنبه به ۳۷۷ میلیارد دلار رسید یعنی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۳ میلیارد از ارزش خود را از دست داد.

پول های دیجیتالی دیگر از جمله‌ «اتر»، «لایت‌کوین» و «ریپل» هم با سقوط ارزش همراه بودند. اتر با از دست دادن ۵/۳ درصد ارزش خود ۸۱۰ دلار معامله شد، ریپل ۸/۳ درصد ارزشش را از دست داد و لایت کوین با ۲/۴ در صد کاهش ارزش، هر سکه ۱۴۴ دلار خرید و فروش شد.

نگرانی درباره ادامه کاهش ارزش این پول های مجازی موجب شد اغلب دارندگان این پول ها به فروش آن روی بیاورند.

سخنگوی گروه بانکی انگلیس روز دو شنبه اعلام کرد بانک های لویدز، اسکاتلند و هالیفاکس معاملات کارت های اعتباری را که در خرید و فروش سکه های مجازی شرکت دارند قبول نخواهند کرد.

پیشتر «بانک آو امریکا»، و «کاپیتال ون»، «سیتی گروپ» و «جی پی مورگان» نیز از منع معامله با سکه های مجازی خبر داده بودند.

کارشناسان پول های مجازی ارزش ۲۰ هزار دلاری بیت کوین در ماه دسامبر سال پیش را به «حباب» تشبیه کرده و در مورد آن هشدار داده بودند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG