لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۰

بن لادن هنگام فرار صاحب چهار فرزند شد


بن لادن هنگام فرار صاحب چهار فرزند شد
بن لادن هنگام فرار صاحب چهار فرزند شد

جوانترين همسر اسامه بن لادن، رهبر سابق شبکه القاعده، فاش کرده است که همسرش بيشتر اوقات در حال فرار بوده و در شهرهای مختلف پاکستان، و در خانه های مختلف زندگی می کرده است.

جزييات زندگی بن لادن پس از حمله های يازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ به خاک آمريکا در گزارش بازجوييهايی که از همسر ۳۱ ساله يمنی بن لادن بعمل آمده، مندرج است.

اَمَل احمد عبدالفتاح، همسر بن لادن، به بازجويان گفته است که پس از حادثه ۱۱ سپتامبر، اعضای خانواده بن لادن پراکنده شدند؛ اما او بعداً در سال ۲۰۰۲ در پيشاور به همسر خود پيوسته و با هم به دره سوات رفته اند. سپس، از آنجا به هَريپور نزديک اسلام آباد نقل مکان کردند، و در اين هنگام بوده است که دو بار آنهم تنها برای چند ساعت برای زايمان دو فرزند خود در بيمارستانهای دولتی پاکستان، بستری شده است.

امل در ادامه اعترافات خود می گويد در سال ۲۰۰۵ خانواده بن لادن به شهر ابوت آباد منتقل شد، و در آنجا دوبار ديگر باردار شده و زايمان کرده است.

همسر بن لادن در ماه مه سال گذشته، در حمله ای که نيروهای ويژه آمريکا به مخفی گاه بن لادن در ابوت آباد کردند، از ناحيه پای چپ زخمی شد.

خانم عبدالفتاح در حال حاضر، همراه با دو همسر ديگر بن لادن، و ۷ فرزند او، در بازداشت مقامات امنيتی پاکستان هستند. وکيل خانواده بن لادن می گويد پيش بينی می کند که روز دوشنبه آنها از سوی دولت پاکستان به اقامت غيرقانونی متهم شوند، که در صورت اثبات هريک به ۵ سال زندان محکوم خواهد شد.

XS
SM
MD
LG