لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۵

آمریکا از بیوه های بن لادن بازجویی می کند


آمریکا از بیوه های بن لادن بازجویی می کند
آمریکا از بیوه های بن لادن بازجویی می کند

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید از دسترسی مقام های آمریکایی به بیوه های اسامه بن لادن در پاکستان خبر داده اما به جزییات آن اشاره ای نکرده است.

آمریکا از پاکستان خواسته بود امکان گفتگو با همسران بن لادن را برای کسب اطلاعات بیشتر در باره رهبر القاعده را داشته باشد. پاکستان پس از عملیات نیروهای ویژه آمریکا، کنترل مجتمع محل اقامت بن لادن را در اختیار گرفت و سه بیوه او را بازداشت کرد. منابع خبری پیش از این به نقل از مقام های آمریکایی گزارش داده بودند که بررسی یادداشت های روزانه بن لادن نشان می دهد که او پیروان خود را به طراحی یک حمله بزرگ به آمریکا تشویق کرده بود.

کارنی گفت«القاعده در پی مرگ بن لادن ضعیف شده اما نمرده است، و دولت آمریکا در مورد امکان حمله های انتقامی بسیار هوشیار است.» تلویزیون ای بی سی روز جمعه گزارش داد وقتی پرزیدنت اوباما تلفنی کشته شدن رهبر القاعده را به جرج بوش رییس جمهوری پیشین آمریکا خبر داد، وی این اقدام رییس جمهوری آمریکا را ستود. ای بی سی گفت جرج بوش در جریان یک نسشت با جمعی از مدیران گفت پرزیدنت اوباما او را از جزییات ماموریت محرمانه حمله به مجتمع بن لادن و تصمیم خود برای اجرای آن آگاه ساخت. مقام های اطلاعاتی هنوز در حال بررسی دیسک های کامپیوتری و اسنادی به دست آمده از اقامتگاه بن لادن هستند.

XS
SM
MD
LG