لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۶

«عرق‌خورها» در این چهار ایالت آمریکا رکورد زده‌اند


تازه ترین پژوهش نشان می دهد از نظر افراط در مصرف مشروبات الکلی، چهار ایالت آمریکا یعنی در آرکانزاس، میسی سیپی، کنتاکی و هاوایی از همه جلوتر هستند.

براساس گزارش تحقیقی که به وسیله پژوهشگران مرکز کنترل و و پیشگیری از بیماری ها تهیه شده، بیشترین مقدار مشروب الکلی در ایالت آرکانزاس یعنی با ۸۴۱ پیک در سال است و بعد از آن میسی سیپی با ۸۳۱ گیلاس و کنتاکی با ۶۵۲ پیک و سپس هاوائی با ۶۱۱ پیک قرار دارند.

این گزارش تازه می گوید اهالی ایالت کنتاکی توانسته اند رتبه خود را بالا بکشند و قبلا مصرف الکل در آن کمتر بود.

مرکز کنترل و و پیشگیری از بیماری ها می گوید «افراط در مشروبخواری» یعنی نوشیدن بیش از پنج پیک یا شات مشروبات سنگین الکلی در دو ساعت. این میانگین برای زنان چهار پیک است. کسی که بیشتر از این مقدار بخورد، «عرق خور» یا «مشروب خور افراطی» محسوب می شود.

عرق خورهای چهار آرکانزاس، میسی سیپی، کنتاکی و هاوایی حتی از میانگین ملی عرق خورها در آمریکا نیز بیشتر مصرف می کنند. براساس آمار، یک عرق خور به طور میانگین در آمریکا ۴۶۷ شات یا پیک مشروب در سال مصرف می کند.

شهر واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا کمترین میزان مصرف مشروب را بین عرق خورهای حرفه ای دارد و میانگین در این شهر ۳۱۶ پیک است.

پژوهشگران می گویند از میان آمریکایی های بالغ، ۳۴.۴ میلیون نفر گفته اند که در سال ۲۰۱۵، عرق خوری کرده اند. یعنی به طور میانگین در دو ساعت بیش از پنج پیک خورده اند. آنها گفته اند در طول سال برای آنها ۵۳ بار پیش آمده که بیش از هفت پیک مشرو خورده باشند.

دولت به مردم توصیه می کند که اگر مشروب می خورند، با اعتدال بیاشامند. یعنی حداکثر یک گیلاس در روز برای زنان بالغ و دو گیلاس برای مردان.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG