لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۶

رئيس جمهوری آمريکا: عدالت اجرا شده است


رئيس جمهوری آمريکا: عدالت اجرا شده است
رئيس جمهوری آمريکا: عدالت اجرا شده است

باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، اعلام کرد که اسامه بن لادن، مهمترين تروريست تحت تعقيب در جهان، توسط نيروهای نظامی آمريکا در جريان تيراندازی در تأسيساتی در داخل خاک پاکستان در شهر ابت آباد در شمال اسلام آباد، کشته شد. بن لادن هنگام مرگ ۵۴ سال داشت.

باراک اوباما اين خبر را شامگاه يکشنبه در يک سخنرانی سراسری تلويزيونی که بطور زنده از کاخ سفيد پخش شد، به اطلاع عموم رساند.

کشته شدن رهبر القاعده نزديک به ۱۰ سال پس از حملات فاجعه آميز عوامل القاعده به آمريکا در يازدهم سپتامبر سال ۲۰۱۱، به وقوع می پيوندد. بن لادن مسؤليت حملات يازدهم سپتامبر را برای نخستين بار در يک ويديو در ماه اکتبر سال ۲۰۰۴، بر عهده گرفت.

پرزيدنت اوباما گفت بن لادن يک رهبر مسلمان نبود بلکه جنايتکاری بود که به قتل عام مسلمانان، کمر همت بسته بود. رييس جمهوری آمريکا گفت که مخفيگاه بن لادن توسط سازمان اطلاعات پاکستان، شناسايی شد.

پرزيدنت اوباما اين عمليات را مهمترين دستاورد در مأموريت برای شکست القاعده، توصيف کرد و گفت مرگ بن لادن از سوی همه آنهايی که معتقد به صلح و کرامت انسانی هستند، مورد استقبال قرار می گيرد. رييس جمهوری آمريکا گفت که «عدالت اجرا شده است.»

جمعيت بزرگی از مردم در نخستين ساعات بامداد دوشنبه خبر کشته شدن اسامه بن لادن را با اجتماع در محوطه بيرون کاخ سفيد در واشنگتن و نيز در محل حملات يازدهم سپتامبر در نيويورک، جشن گرفتند.

XS
SM
MD
LG