لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۹

«بیلی زین» در فیلم «والس با براندو»» نقش این بازیگر بزرگ را بازی می‌کند


««والس با براندو»
««والس با براندو»

«بیلی زین» بازیگری که با ایفای نقش در فیلم «تایتانیک» شناخته شد، قرار است در فیلم جدیدی به نام «والس با براندو» که زندگی «مارلون براندو» اسطوره هالیوودی را روایت می‌کند، در نقش اول بازی کند.

«مارلون براندو» نه تنها یکی از چهره های نمادین در تاریخ سینما به شمار می‌رود، بلکه همچنین شخصیتی پیچیده و گاه بحث برانگیز داشت.​

او که در سال ۱۹۲۴ متولد شد، نخست در صحنه تئاتر نیویورک به بهره گیری از سبک بازیگری متد، که در آن زمان به عنوان «روش استانیسلاوسکی» از آن یاد می‌شد، به شهرت رسید. دیری نگذشت که او راه به سوی پرده سینما یافت.

براندو در سال ۱۹۵۱ برای بازی در « اتوبوسی به نام هوس» برای اولین بار نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

مارلون براندو درکنار همبازی اش «ویوین لی» در فیلم اتوبوسی به نام هوس

او سه سال بعد با بازی در فیلم درام «در بارانداز» جایزه بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد.

براندو در سال ۱۹۷۲ نیز بار دیگر برنده اسکار شد. این بار برای بازی در نقشی که شاید نمادین ترین شخصیت نه تنها برای او، بلکه برای سینمای آمریکا به شمار می‌رود: «دان کورلئون» در فیلم «پدر خوانده».

به گفته مجله خبری «ورایتی» فیلم جدیدی که بر اساس زندگی مارلون براندو ساخته می‌شود، بر جالب ترین دوره های زندگی این ستاره نور می‌افکند. یعنی اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی در زمانی که او با معماری به نام «برنارد جاج» وارد رابطه ای دوستانه شد. جاج بعد ها روایت دوستی اش با براندو را منتشر کرد.

مارلون براندو در دهه ۱۹۷۰ به دلیل فعالیت‌های بشردوستانه اش شهرت پیدا کرد؛ از جمله فرستادن یک زن سرخپوست به مراسم اسکار برای رد کردن جایزه اش و آگاه سازی عموم در مورد وضعیت بد مردم بومی آمریکا.

قرار است فیلمبرداری «والس با براندو» در سال جاری میلادی آغاز شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG