لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۱

بیل گیتس و همسرش، ثروتمندترین زوج در سال ۲۰۱۵


ثروتمندترین زوج های جهان در سال ۲۰۱۵
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

یک موسسه بین المللی ارزیابی ثروت اسامی ثروتمند ترین زوجهای جهان را اعلام کرد. این مرکز می گوید وارن بافت و همسرش استرید منکز در رده سوم قرار گرفته اند

موسسه پژوهشی مالی و ارزیابی ثروت «ولث اکس» بیل گیتس، موسس شرکت مایکرو سافت، و همسرش ملیندا را، که امسال قرار است بیست و یکمین سالگرد ازدواجشان را جشن بگیرند، با ثروتی برابر با ۸۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار، ثروتمند ترین زوج سال ۲۰۱۵ جهان معرفی کرده است.

بیل گیتس در سال ۱۹۹۴ با ملیندا، که در آن زمان کارمند مایکروسافت بود، ازدواج کرد، که اکنون دو دختر و یک پسر دارند. آنها در سال ۲۰۰۰ میلادی بنیاد خیریه «بیل - ملیندا گیتس» را افتتاح کردند، که بزرگترین بنیاد خیریه جهان محسوب می شود.

در سال ۲۰۰۶ دارایی این بنیاد با کمک مالی وارن بافت تقریباً دوبرابر شد. هدف اصلی این بنیاد افزایش تندرستی، کاهش تهی دستی در جهان، و بالابردن امکانات دسترسی به آموزش، پرورش، و تکنولوژی، از جمله اینترنت است.

اگرچه ازدواج اول برخی از میلیاردهای جهان به جدایی کشانده شده، ولی پژوهش های اخیر نشان می دهد که ازدواج زوج های ثروتمند مستحکم تر است و بر اساس میزان ثروتشان استحکام بیشتری پیدا می کند.

آمانیسیو اورتگا گائونا، و همسرش فلورا، با ثروتی معادل ۷۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار، دومین زوج ثروتمند سال ۲۰۱۵ جهان بشمار می روند. اورتگا پس از موفقیتش در دنیای مد و معرفی برند جدیدی از پوشاک و زیور آلات در فروشگاه‌های زنجیره‌ ای اش بنام زارا در جهان به شهرت رسید و در سال ۱۹۷۵ ثروتمندترین مرد اروپا شد.

وارن بافت، سرمایه گذار معروفی آمریکایی و همسرش استرید منکز با ۶۵ میلیارد دلار ثروت، سومین زوج ثروتمند سال ۲۰۱۵ معرفی شده اند.

آقای بافت دوسال پس از درگذشت سوزان، همسر سابقش، در سال ۲۰۰۶ با استرید منکز ازدواج کرد.

بافت از طریق شرکت سرمایه گذاری برکشایر هاتا وی، که در ۸۴ سالگی هنوز ریاست آن را بر عهده دارد، میلیاردها دلار در شرکت های دیگر سرمایه گذاری کرده، و اکنون صاحب سهام عمده ای از شرکت های بزرگ مانند گلدمن ساکس، آی بی ام، کوکا کولا، و امریکن اکسپرس است.

XS
SM
MD
LG